Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Соледарі відбулася прогулянка-практика із художницею Катею Бучацькою

27 жовтня, 2021 - 15:16
Фото: IZOLYATSIA photo archive

22 та 23 жовтня в Соледарі в рамках освітньої програми фонду ІЗОЛЯЦІЯ художниця Катя Бучацька провела лекцію «Практики мистецтва поза галереями» та прогулянку-практику для місцевих жителів.

Лекція була спрямована на знайомство з тим мистецтвом, що існує поза межами галерей та музеїв, виходить у публічний простір або ж у простір природного ландшафту. Художниця показала приклади світового та українського паблік-арту, розповіла про поняття ленд-арту, його цілі та історію. Через знайомство із творами мистецтва, котре винесено на загальнодоступну територію, Катя Бучацька запропонувала містянам та містянкам вибудувати нові стосунки із оточуючим їх міським простором та самим спробувати втілити власні мистецькі ідеї у життя.

Усі охочі мали можливість перейти від теорії  до безпосередньої практики. Для цього Катя Бучацька влаштувала прогулянку, котра була покликана змінити  погляд на Соледар, та у такий спосіб перезапустити стосунки жителів та жительок  із власним містом. Сама художниця  говорить про цю практику так: «Навіть прогулянка одними й тими самими місцями може бути різною. Дещо рутинні стежки позбавляють нас бачення, хоча ми ніби й продовжуємо дивитися. Тому прогулянка, яка за мету ставить саме побачити, помітити, здивуватися, однозначно дає нам новий досвід».
Замилений погляд щоденного споглядання звичного пейзажу можна  змінити за допомогою художніх практик та жестів уваги до деталей, які, на перший погляд, не є суттєвими.

Під час прогулянки художниця запропонувала учасникам та учасницям долучитись до створення власного ленд-арт об’єкта та допомогла у його реалізації. «Ми разом з групою зробили доволі багато художніх жестів у просторі, обговорювали контекст міста і майбутні можливі ідеї», - говорить мисткиня.

Катя Бучацька — молода українська художниця, котра працює на стикові різних медіа та видів мистецтва: від живопису та графіки до ленд-арту та партисипативних практик.

Нагадуємо, що проєкт «Заземлення» у місті Соледар ініційовано фондом ІЗОЛЯЦІЯ. Наразі відбувається вже другий етап проєкту, що змінив формат та відтепер фокусується на освітніх програмах з чотирьох напрямків: сучасному мистецтві, музиці, креативних індустріях та урбанізмі, а також на місячних резиденціях для українських та іноземних урбаністів та урбаністок. До освітньої програми залучено спеціалістів та спеціалісток із різних сфер з усієї країни.

Слідкувати за новинами та отримати більше інформації можна на сторінці фонду ІЗОЛЯЦІЯ в соціальних мережах та телеграм каналі IZOLYATSIA.
 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ