Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

В Україні виключили лося з Червоної книги та дозволили полювати на нього

27 листопада, 2018 - 22:32
Фото: Bruce Robertson

Окружний адміністративний суд виключив лося європейського із Червоної книги України і дозволив полювання на нього. Суд розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу про заборону полювання на лося.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Зокрема, позивач просив суд визнати протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів щодо вжиття заходів про заборону полювання на лося, а також визнати недійсним наказ міністерства про внесення лося в Червону книгу.

Суд прийняв рішення частково задовольнити адміністративний позов – визнав протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів щодо вжиття заходів про заборону полювання на лося, а також визнав протиправним і недійсним наказу цього міністерства “Про внесення змін до Переліку видів тварин, які заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)”.

У суді пояснили, що однією з основних причин для скасування наказу Мінекології стало те, що у відповідному поданні Нацкомісії не наведено жодного наукового обґрунтування необхідності занесення тварини до Червоної книги України та не зазначено чітких даних щодо чисельності популяції та її динаміки.

У протоколі засідання секції з питань охорони тваринного світу Національної комісії з питань Червоної книги зазначено, що після 2009 року дослідження популяції лося в Україні не проводилися.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ