Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Норвезька сертифікаційна компанія відмовилася працювати з "Північним потоком – 2"

27 листопада, 2020 - 09:34
Фото Reuters

Норвезька сертифікаційна компанія DNV GL перестала обслуговувати проєкт будівництва газопроводу «Північний потік -2» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря через загрозу санкцій США.

Про це в четвер з посиланням на представників компанії повідомляють агентства «Інтерфакс» і «РІА Новини», передає «Голос Америки»

Компанія DNV GL була залучена компанією – власником трубопроводу для перевірки його безпеки і технічної цілісності. Після завершення будівництва компанія повинна була видати сертифікат відповідності. Одним із завдань сертифікаційної компанії був контроль за судами з обладнанням, що обслуговує проект. І саме ця діяльність, згідно з роз’ясненнями Державного департаменту США, може підпасти під санкції, передбачені нещодавно ухваленим Конгресом Актом про захист енергетичної безпеки Європи. «Тому DNV GL припинила надання послуг, які можуть підпадати під дію закону», – заявили в компанії.

Згідно з американським законом, під санкції можуть підпасти компанії, що надають різні послуги судам, що прокладають газопровід. Зараз роботи з укладання труб припинені, санкції поки не застосовували – проте сама їх загроза веде до обговорення того, чи можливо в принципі завершення проєкту.

«Північний потік – 2» може найняти будь-яку іншу сертифікаційну компанію, проте їй теж будуть загрожувати санкції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ