Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Український фільм переміг на Міжнародному фестивалі документального кіно

27 листопада, 2020 - 20:50
Кадр із фільму «Цей дощ ніколи не скінчиться»

Український документальний фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» (This Rain Will Never Stop) режисерки Аліни Горлової отримав нагороду найпрестижнішого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі (Нідерланди).

Про це повідомляє пресслужба стрічки, пише "Детектор медіа".

На IDFA відбулась світова прем’єра фільму. Він отримав нагороду «Найкращий повнометражний фільм» в рамках секції First Appearance, в якій загалом змагались 12 стрічок з йсього світу.

«Цей дощ ніколи не скінчиться» паралельно брав участь у кінофестивалі Festival dei Popoli у Флоренції та 22 листопада 2020 також отримав головну нагороду фестивалю. Festival dei Popoli - це один із найстаріших світових фестивалів та єдиний в Італії майданчик для креативної документалістики.

Міжнародне журі Амстердамського фестивалю IDFA прокоментувало нагороду, вручену українському фільму This Rain Will Never Stop: «Нагороду за найкращий фільм у секції “Перша поява” отримує вражаюче гарно відзнятий і змонтований фільм, що занурює нас у лихо війни через особисту подорож, яка веде глядача швидкоплинними моментами радості й болю. Фільм охоплює традиції, сучасність, смерть і силу рухатися вперед. Це потужна історія, яка не дозволяє нам врятуватися від руйнувань і душевних втрат війни».

Прем’єра стрічки в Україні запланована на 2021 рік. Вона є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, була профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

«Цей дощ ніколи не скінчиться» раніше був відомий професійній публіці під назвою «Поміж війн». Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному «циклі війна-мир». Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ