Російського опозиціонера Олександра Долматова, який вчинив самогубство в депортаційному центрі Нідерландів, співробітники ФСБ двічі намагалися завербувати, і пропонували йому стати закордонним агентом. Про це повідомляє голландська газета NRC Handelsblad із посиланням на записи офіційних бесід опозиціонера із представниками міграційної служби країни.
Долматов розповів, що вперше співробітники ФСБ вийшли з ним на контакт в 2008 році, звернувшись через керівництво компанії «Тактичне ракетне озброєння», де він із 2004 року працював конструктором. А в 2011 році запропонували йому за державний рахунок поїхати в Європу, де він повинен був стати членом «організації» і «грати роль зрадника». Опозиціонер відмовився співпрацювати з ФСБ, але, за його словами, був "приємно вражений" цією пропозицією, пише голландське видання.
Зараз розслідування у справі про його загибель в Нідерландах ведуть три міністерства: МВС, Мін'юст і мінохоронздоров'я. Крім того, обставини смерті росіянина вивчає спеціальна робоча група в парламенті країни. Долматов залишив Росію після початку арештів активістів по «болотній справі». Він попросив політичного притулку в Нідерландах.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



