Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Заява ЄС: Видача російських паспортів в ОРДЛО порушує Мінські домовленості

28 січня, 2022 - 10:51
Фото Reuters

Масова видача паспортів РФ жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей суперечить цілям Мінських домовленостей та перешкоджає майбутньому процесу реінтеграції.

Про це йдеться у заяві Євросоюзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає Укрінформ.

"Ми засуджуємо масову прискорену видачу російських паспортів громадянам України у спрощений і вибірковий спосіб як на незаконно анексованому Кримському півострові, так і в районах, які перебувають під контролем підтримуваних Росією збройних формувань. Такі заходи ще більше порушують суверенітет України, суперечать цілям Мінських домовленостей та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції", - йдеться у заяві.

У ЄС також нагадали, що Мінський протокол, підписаний Російською Федерацією, "однозначно говорить про те, що Тристороння контактна група складається з представників України, Російської Федерації та ОБСЄ".

"Тому Росія чітко взяла на себе зобов’язуючу відповідальність за мирне врегулювання конфлікту та виконання Мінських домовленостей. Ми рішуче відкидаємо наратив Росії, в якому вона представляє себе посередником так званого "внутрішньоукраїнського конфлікту". Ми закликаємо Росію, як сторону конфлікту, взяти конструктивну участь у дискусіях у рамках Нормандського формату і ТКГ та повністю виконувати Мінські домовленості", - наголошують у ЄС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ