Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

У Білорусі тривають затримання людей із політичних мотивів, - правозахисники

28 лютого, 2021 - 22:18
Фото: Reuters

Білоруський правозахисний центр "Вясна" повідомляє про затримання людей з політичних мотивів.

27 лютого під Молодечно була затримана група людей, 20 осіб доставлені до Молодеченського райвідділку, повідомляється на сайті правозахсників, передає Deutsche Welle.

Вони з'ясовують причини затримання, але наголошують, що одну дівчину з затриманих забрала карета швидкої допомоги.

Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі, буде змушений піти в найближчі місяці. Так вважає лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська в інтерв'ю німецькому тижневику Bild am Sonntag, опублікованому в неділю, 28 лютого. На думку Тихановської, до відставки Лукашенка неминуче призведе дедалі більший тиск на його режим з боку ЄС і США.

"Тиск буде рости з кожним днем, і одного разу стане для Лукашенка надмірним, так що він піде", - заявила Тихановська. "Режим Лукашенка впаде ще цього року. Думаю, навесні він піде", - додала політикиня.

Водночас колишній міністр культури Білорусі, член президії Координаційної ради опозиції Павло Латушко, який восени 2020 року був змушений виїхати до Польщі, закликає Захід домагатися повної економічної ізоляції Білорусі. "Ми готові витерпіти санкції шість або дванадцять місяців, якщо після цього ситуація покращиться", - зазначив опозиціонер у розмові з журналістами німецької щотижневої газети Welt am Sonntag.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ