Сьогодні у приміщенні Львівської міськради відбудеться презентація першого українського мультфільму, адаптованого для незрячих дітей. Основою проекту стала класика української анімації – мультфільм «Сонячний коровай».
Організаторами заходу виступили «Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» НУ «Львівська політехніка» спільно з Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ».
Проект втілили за допомогою тифлокоментаря – закадрового опису відеоряду, відмінного від субтитрів та аудіоверсії фільму і аудіокниги. Важливим і надзвичайно складним етапом в процесі адаптування мультфільму для незрячих є правильні описи зображення на екрані, адже частина аудиторії ніколи не бачила і тому не має візуальних образів для уявлення.
Опис до мультика з урахуванням усієї специфіки незрячих дітей підготувала провідна актриса Національного театру ім. М. Заньковецької, народна артистка України Олександра Бонковська, голос якої постійно звучить у кадрі. Технічними питаннями на базі «Студії Лева» займалися аспірант Львівської політехніки Андрій Демчук та професійний диктор – бренд-войс, звукорежисер Євген Шманенко. Унікальний для українського глядача проект було створено за підтримки державної студії анімаційних фільмів «Укранімафільм». Ініціатором проекту стала громадська діячка Оксана Потимко, яка працює над розширенням ринку соціальних послуг для осіб з інвалідністю.
Мультфільм протестовано на учнях Львівської спецшколи-інтернату №100 для сліпих дітей. Результати тестування вразили: діти різного віку однаково радісно реагували на проект. Тому роботу над адаптуванням мультфільмів для незрячих планується продовжувати. Олександра Бонковська, Андрій Демчук та Євген Шманенко допомагатимуть і далі, а студія «Укранімафільм» забезпечуватиме проект мультиплікаційними фільмами.
У планах організаторів проекту – намір розпочати роботу над створенням тифлокоментарів для повнометражних фільмів українською мовою. Ініціатори задуму абсолютно впевнені, що це буде розкішний проект, до якого зможуть долучитися інші небайдужі люди.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



