Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

NASA відправить на супутник Сатурна безпілотник

28 червня, 2019 - 22:50
Фото: nasa.gov

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки (NASA) оголосило про нову місію програми «New Frontiers», у рамках якої до Титану буде відправлений октокоптер (безпілотник із 8 пропелерами) «Dragonfly». Вартість місії — 1 млрд доларів США.

Як зазначається на сайті NASA, безпілотник вивчатиме поверхні та атмосфери супутника Сатурна.

Старт місії запланований на 2026 рік, а прибуття до Титану — на 2034 рік.

Передбачається, що в 2034 році на Титан висадиться восьми роторний дрон, який буде отримувати електроенергію за допомогою термоелектричних генераторів. Апарат буде оснащений двома мас-спектрометрами, кількома камерами і блоком метеорологічних та геофізичних датчиків.

Основними науковими завданнями для апарату стануть вивчення хімічного складу атмосфери і поверхневого шару ґрунту, з метою розуміння процесів, що йдуть на Титані, моніторинг погоди і отримання атмосферних профілів, аеро- та фотозйомка поверхні Титана, а також сейсмічні дослідження.

Місія розрахована на 2,7 земних року, висадка дрона має відбутися в районі екваторіальних дюн «Шангрі-Ла», який він досліджуватиме в різних точках, здійснюючи короткі рейси, дальністю до восьми кілометрів. 

«Політ на Титані насправді легший, ніж політ на Землі, — пояснила журналістам ВВС членкиня команди Елізабет Тьортель із Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса у Меріленді. — Атмосфера на поверхні у чотири рази щільніша, ніж на поверхні Землі, а гравітація становить близько однієї сьомої гравітації на Землі».

Після дюн Шангрі-Ла, дрон досягне кратера Селк, в якому раніше виявляли ознаки наявності в минулому рідкої води і органічних речовин. У цілому апарат має подолати 175 кілометрів, що майже вдвічі більше відстані, пройденої на сьогоднішній день усіма марсоходами разом узятими.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ