Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

Священнослужителі храму у Москві прихистили учасників мітингу, яких переслідували силовики

28 липня, 2019 - 14:39
Фото BBC

Священнослужителі московського Храму Косми і Даміана в Шубіні пустили до себе учасників акції на підтримку незалежних кандидатів на виборах у Московську міську думу, яким відмовили у реєстрації через перевищення кількості нібито недійсних підписів.

Монолог одного зі священиків опублікувала Meduza, передає Громадське

З другої години дня 27 липня у центрі Москви проходила масова акція протесту, учасники якої вимагали реєстрації незалежних кандидатів на вибори у Московську міськдуму. Демонстрантів жорстко затримували співробітники поліції і Росгвардії: вони заблокували доступ до мерії, біля будівлі якої хотіли зібратися протестувальники.

Після того як Тверська вулиця була взята силовиками під контроль, учасники акції розійшлися по центру Москви. До 17:50 були затримані близько 600 учасників.

У процесі витіснення демонстрантів силовиками із Тверської, частина з них виявилася в Столешниковому провулку поруч із пам'ятником Юрію Довгорукому. Хтось сховався в розташованому тут же Храмі Косми і Даміана у Шубіні. Місцеві священнослужителі пустили людей у храм і помолилися разом із протестувальниками за мир.

Ієромонах Іоанн, який прихистив демонстрантів у храмі, розповів, що приймати усіх охочих — це його обов'язок.

«Хтось прийшов до нас, тому що йому просто було страшно. Хтось боявся, що його затримають», — вважає він.

Демонстранти разом із ним помолилися про світ, за пом'якшення злих сердець.

«Люди проходили і через ворота, а хтось, напевно, і перестрибнув через церковний паркан. Але для нас все це не так важливо. Людина приходить в храм і завжди має право на те, щоб його прийняли з любов'ю. Незалежно від його політичних поглядів», — розповів ієромонах Іоанн. 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ