Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

ЄС закликав РФ реалізувати свої зобов’язання за Мінськими угодами

28 липня, 2020 - 18:34
Фото: Reuters

 В Європейському союзі із занепокоєнням відзначають повідомлення про порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних сил на сході України після початку повного і всеосяжного режиму припинення вогню. 

Про це йдеться в заяві речника ЄС, яка є в розпорядженні УНН.

“Ми вітаємо заходи щодо посилення режиму припинення вогню на сході України, які набули чинності опівночі 27 липня, як було домовлено на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи минулого тижня”, — наголосили в ЄС.

Наголошується, що за умови, якщо воно буде дотримуване і належним чином застосоване, це нове зобов’язання є “важливим кроком до повного, сталого та всебічного припинення вогню і являє собою виконання одного з головних висновків Паризького саміту в „нормандському форматі“ у 2019 році”.

У Євросоюзі також закликали всі сторони повністю дотримуватися домовлених заходів щодо припинення вогню.

“Ми із занепокоєнням відзначаємо повідомлення про порушення режиму припинення вогню збройними формуваннями, які підтримуються Росією. Ми ще раз закликаємо Росію використати свій значний вплив на озброєні формування, які вона підтримує, щоб дозволити свободу пересування через контактну лінію до непідконтрольних уряду районів для Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та гуманітарних організацій та повністю реалізувати свої зобов’язання за Мінськими угодами”, — наголосив представник ЄС.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ