…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Працівники КБ «Південне», які працюють над запуском супутника до 30-річчя Незалежності України, залишилися без зарплати

28 липня, 2021 - 14:36

Стратегічне підприємство стикнулося з необхідністю взяти кредит у банку, щоб якось «перекрити» ситуацію до надходження державного фінансування, але київське керівництво зволікає з відповіддю. У зверненні до віце-прем'єра й міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, а також голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая працівники КБ «Південне» нагадали, що через пандемію і карантинні заходи економічна ситуація в світі змінилася, а попит на науково -технічну продукцію знизився. Під питанням опинилося підписання нових контрактів і здача робіт за вже узгодженими проєктами. У КБП нагадують, що якщо співробітникам не платити зарплату, то не буде кому виконувати державні замовлення за проєктами «Січ-2-1», «Тайфун» і «Лунь».

Оптимізму в колективі не додає восьмимісячна затримка з підписанням контракту з новим керівником КБП Олександром Кушнарьовим. Зараз у КБ «Південне» триває робота над реалізацією важливого проєкту - вперше за десять років збираються запустити в космос супутник Січ 2.30. Доставити його на навколоземну орбіту до кінця нинішнього року має космічна компанія SpaceX Ілона Маска. Новий український супутник повинен здійснювати дистанційне зондування Землі з космосу в інтересах національної безпеки та оборони, а також для моніторингу надзвичайних ситуацій та екологічного моніторингу.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ