…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

У центрі Дніпра встановили старовинну конов’язь

28 липня, 2021 - 19:16

Металевий стовпчик вкопали поруч із будівлею Музею історії Дніпра та Дніпровської міської ради. До весни цього року остання у місті конов’язь стояла на вулиці Шмідта поряд із зупинкою громадського транспорту.

Призначення цього стовпчика було незрозумілим для більшості городян, доки на нього не звернули увагу краєзнавці і не опублікували фото у соціальній мережі. В травні місяці біля згаданої конов’язі з’явилися міські комунальники та заходилися її викопувати, незважаючи на протести городян.

Як виявилось, керівники міста вирішили врятувати унікальний артефакт від вандалів та передати до нового Музею міста Дніпра. Науковці з Національного історичного музею імені Яворницького продатували знахідку. З’ясувалось, що конов'язь було встановлено на вулиці Шмидта на самому початку 20-го сторіччя. За їхніми словами, на ній немає слідів електрозварювання, а посаджений металевий стовпчик на олов'яні припої.

І от після реконструкції, в урочистій обстановці конов’зь відкрили. Вкопування конов’язі проходило цікаво та захоплююче. Аби максимально занурити містян в минуле та передати атмосферу, коли до конов’язі прив’язували кінські екіпажі, артисти розіграли сценку, яка перенесла глядачів у часи старого Катеринославу. Кінь у центрі міста привернув багато уваги та подарував купу позитивних емоцій жителям міста. Усі охочі фотографувалися біля конов'язі з конем та знімали на відео. Кінь почувався чудово, травичка біля міської ради прийшлася йому до смаку.

Про урочисте відкриття конов’язі повідомив в «Фейсбуці» начальник інспекції з питань благоустрою міськради Дніпра Руслан Мороз. «Конов'язь зайняла своє нове місце, і відразу ж до неї був припаркований кінь!» - відзначається в повідомленні.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ