...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

У Києві на День вчителя пропонують дарувати саджанці замість квітів

28 вересня, 2019 - 19:40
Фото з відкритих джерел

У Києві запустили флешмоб з метою привернути учнів і їх батьків до екоакції, спрямованої на поліпшення якості повітря.

Замість букетів учні принесуть на День вчителя 6 жовтня саджанці дерев і кущів, а потім, озброївшись рукавичками і лопатами, разом з батьками і вчителями посадять їх у своїх шкіл, пише Рубрика.

Це не тільки згуртує клас, а й підвищить екологічну свідомість дітей і привчить відповідально ставитися до навколишнього середовища.

Відзначається, що на початку 2019 активісти Kyiv Smart City спільно з лабораторією Public Lab провели проект «Безпечна школа». У 34 навчальних закладах Києва було перевірено якість повітря. Виявилося, що в ньому значно перевищена концентрація діоксиду азоту – отруйного газу, що є продуктом горіння палива. Він призводить до порушення функцій легенів і бронхів, а також дратує слизисті оболонки носа і очей.

На думку експертів, причиною цього стала близькість розташування шкіл до доріг з інтенсивним трафіком. І одним з найбільш ефективних способів поліпшити якість повітря в класах є створення захисного бар’єру з дерев між дорогою і школою. Найкраще з цим завданням справляються клени, дуби, каштани, катальпи, липи, яблуні і бузок.

В акції можуть взяти участь навчальні заклади зі всієї України.

Для цього необхідно:

  1. Поділитися цією публікацією з адміністрацією школи та розповісти про акцію батькам інших дітей

  2. Визначитися з кількістю та породами дерев, які ви хочете посадити біля закладу, куди ходить ваша дитина

  3. Завчасно підготувати ділянку біля школи

  4. На День вчителя замість квітів придбайте саджанець. Його не обов’язково приносити кожному учню окремо, можна об’єднати зусилля з однокласниками

  5. Сфотографуйте своє дерево, вкажіть місто і номер школи, поділіться світлиною в соцмережах з хештегом #деревазамістьквітів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ