Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

Очільник Пентагону визнав, що військові США неправильно оцінювали ситуацію в Афганістані

28 вересня, 2021 - 19:46
Фото: Reuters

Міністр оборони США Ллойд Остін визнав, що в армійському командуванні США неправильно оцінювали ситуацію в Афганістані й не очікували блискавичної перемоги там цього літа руху "Талібан".

"Ми мусимо визнати неприємну правду: ми не до кінця розуміли глибину зіпсованості та слабкість афганського керівництва. Ми не усвідомлювали руйнівного ефекту частих і незрозумілих змін президентом Гані своїх воєначальників, ми не очікували ефекту снігової кулі, спричиненого угодами, які командири талібів укладали з місцевими лідерами на тлі підписання Дохійської угоди між США і талібами", - сказав він на слуханнях комітету Сенату США з питань збройних сил.

"Ми не усвідомлювали, що сама по собі Дохійська угода чинитиме деморалізуючий вплив на афганських солдатів, і ми не змогли повністю усвідомити, що збройні сили Афганістану не мали сильної мотивації для того, щоб боротися", - додав глава Пентагону.

Міністр оборони також зазначив, що США надали силам Афганістану все озброєння, яке було необхідне для захисту країни від талібів, але американцям так і не вдалося пробудити в усіх афганських військових "волю до перемоги".

"Те, що афганська армія, яку ми разом із партнерами готували, просто розчинилася, причому нерідко навіть не намагаючись чинити опір ворогові, стало для нас сюрпризом. Було б нечесно стверджувати протилежне", - сказав Остін.

США підписали з "Талібаном" Дохійську угоду в лютому 2020 року за попереднього президента Дональда Трампа в м. Доха. США й НАТО зобов'язалися залишити Афганістан станом на 1 травня 2021 року, а таліби дали у відповідь низку гарантій. У свою чергу новий президент США Джо Байден змінив кінцевий термін виведення військ на 11 вересня 2021 року, а пізніше стало відомо про новий термін - 31 серпня.

У серпні таліби, практично не зустрічаючи опору, захопили майже всю територію Афганістану, включно з усіма його найбільшими містами. Бойовики угруповання увійшли до столиці країни Кабула 15 серпня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ