Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У Соледарі відкриється виставка «Заземлення»

28 вересня, 2021 - 09:48

30 вересня о 12:00 перед офісом фонду ІЗОЛЯЦІЯ (вул. Паркова, 1) в Соледарі відбудеться урочисте відкриття скульптури «Янгол Соледара» художника-абстракціоніста Антона Логова. Янгол являє собою охоронця робітників і жителів Соледара. Кожен охочий також може створити свою скульптурну модель янгола-охоронця Соледара.

29 вересня о 14:00 в офісі фонду ІЗОЛЯЦІЯ пройде майстер-клас Антона Логова. Разом з митцем можна буде зробити з паперу або кольорового картону скульптуру «Янгол Соледара», образ якого буде наділений людяністю, добротою і вірою в майбутнє. Це вже другий майстер-клас художника, у якому місцеві жителі охоче збираються взяти участь.

Також 30 вересня о 15:00 в офісі фонду ІЗОЛЯЦІЯ відбудеться презентація робіт митців, учасників проєкту «Заземлення». Протягом дев’яти останніх місяців вони створили низку художніх робіт у форматі відео, фотографії, скульптури, живопису та інсталяції.

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ у співробітництві з Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду провів серію короткострокових резиденцій «Заземлення» для 19 художників(ць) та дослідників(ць), що працюють із темою Антропоцену. У своїх роботах вони звертались до індустріальної історії краю, змінених діяльністю людини ландшафтів та природного різноманіття сходу України. А місцеві жителі охоче ділилися своїми знаннями про місто і його історію та долучалися до активностей, ставши співавторами кількох робіт.

Початок мінівиставки о 15:00. На ній будуть представлені роботи дуетів Open Place та ruins collective, саунд-прогулянка Соледаром від Назарія Заноза, фільм про провальні озера від режисерки Зої Лактіонової, скульптура соляної людини від Валентини Бєро, проєкт про історію регіону, виконаний у техніці вишивання на папері, від Наталі Любченкової, графічна робота «Солерос» художника Віталія Агапєєва. А також проєкти інших учасників «Заземлення», сучасних українських митців та мисткинь: Богдани Войтенко, Наталі Михальченко, Юлі Кириченко, Євгена Коршунова та Святослава Коверзнєва. А в місті можна побачити скульптуру «Люди-акули» Астіана Рея та авторський розпис художниці Роксолани Дудки, на якому вона «зашифрувала» місцеву флору та фауну «Заземлення» триває, і вже найближчим часом буде презентовано нову програму проєкту.

«Цієї осені та взимку Ізоляція продовжуватиме освітню програму в Соледарі у форматі коротких освітніх блоків за напрямками: мистецтво, музика, креативні індустрії та урбанізм. Говорити про сучасне мистецтво та створювати його разом з мешканцями міста буде художниця з Києва Катя Бучацка. А ділитимется практичними знаннями про креативні індустрії Марта Кобринович зі Львова. Маємо також і лекторку з-за кордону — це Ліва Дударева, латвійська архітекторка та художниця, співзасновниця дуету METASITU, розповість про урбанізм», — говорить rураторка проєкту «Заземлення» Катерина Філюк.

Слідкуйте за анонсами на сторінці фонду ІЗОЛЯЦІЯ в соціальних мережах та телеграм-каналі IZOLYATSIA_Соледар, щоб бути в курсі подій!

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ