...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

Зайнятість ліжкової мережі медзакладів Львівщини – 57 відсотків

28 жовтня, 2020 - 17:55
Фото Львівської міської ради

Якщо порівнювати з добою 26 жовтня (478 позитивних ПЛР-тестів), то число нових виявлених інфікованих Covid-19 у Львові та області знизилося і становить станом на ранок 28 жовтня 398 випадків (тобто мінус 80 з позитивними результатами тестів за добу 27 жовтня). Про це повідомила у щоденному звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна.

Загалом у Львові та на Львівщині підтверджено 28484 випадки інфікування коронавірусом, з них 815 – летальні. 11220 пацієнтів на території області одужали.

За весь час карантину, від 12 березня, до обласної інфекційної лікарні звернулись 10285 осіб, госпіталізовані 2412, на амбулаторному лікуванні – 7873, виписані – 2240 пацієнтів. Зараз у лікарні перебуває 171 особа, у реанімації – 8, на апараті ШВЛ – 4. У 8-й лікарні –100 пацієнтів, у 1-й – 81, у 5-й лікарні – 56, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 246.

Згідно з інформацією ЛОДА, за попередню добу в області госпіталізовано з підозрою на коронавірус 164 особи. В стаціонарах 1691 хворий. 126 недужих перебувають у відділеннях реанімації. 40 – на апаратах ШВЛ.

За словами керівника медицини Львівщини Ореста Чемериса, найбільш завантаженими є Лікарня швидкої медичної допомоги у Львові, обласна інфекційна лікарня У Львові, обласний госпіталь ветеранів воєн та репресованих у Винниках, що неподалік Львова, та Центр легеневого здоров’я у Львові. Серед районних лікарень області найбільше пацієнтів у Стрийській та Стебницькій міських лікарнях. Зайнятість ліжкової мережі медичних закладів області –  57%. Загалом ліжкова мережа становить 2895 ліжок.

«День» уже повідомляв, що почала приймати хворих на корону П'ята міська лікарня Львова. Там, за словами Ореста Чемериса, завершили роботу із облаштування кисневою мережею та є додаткових 80 ліжок, 60 з яких обладнані кисневими точками.

Сьогодні, обіцяють у ЛОДА,  має розпочати роботу й Перемишлянська центральна районна лікарня, на базі якої додатково розгорнули 80 ліжок.

Нагадують в облдержадміністрації про те, що, відповідно до стандартів медичної допомоги «КОРОНАВІРУСНА ХВОРОБА (COVID-19)», стаціонарне лікування показано у випадках середньої тяжкості і тяжкого перебігу коронавірусу.

Тим часом учора, 27 жовтня, про підтверджену коронавірусну інфекцію в себе і в мами написала у соціальних мережах дружина міського голови Львова Андрія Садового – Катерина Кіт-Садова. Підтвердив інформацію сьогодні й сам Андрій Садовий – в ефірі радіо «Люкс ФМ». Водночас зазначив, що в нього результат тесту на коронавірус  негативний. І додав, що відокремився від родини на час хвороби.
«Я мушу працювати більше ніж будь-хто, нема ради, – сказав Львівський міський голова. – З Катериною ми фактично з понеділка не бачимося, тому що вона отримала позитивний результат тесту. У мене – негативний. Тому кілька днів побуду на самоізоляції. Бачитиму Катерину й тещу, коли вони вже отримають негативні результати ПЛР, а сам буду регулярно здавати. Така моя робота».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ