Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Кулеба назвав три елементи стримування російської агресії

28 листопада, 2021 - 20:20
Фото Руслана Канюки, "День"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав три елементи стримування російської агресії - дипломатичний, санкційний і військова підтримка західних країн.

"Це набагато більше, ніж просто словесна підтримка. Ми називаємо це пакетом стримування, і цей пакет стримування складається з трьох елементів. Перший - це чіткий політичний меседж, який уже відбувається. Другий - це комплекс санкцій або обмежувальних заходів. Росія знає, що Захід готує санкції, і Москва двічі подумає, чи готові вони заплатити таку ціну. Третій - військова підтримка", - сказав Кулеба в інтерв'ю німецькому виданню Zeit.

Він зазначив, що подальша допомога з озброєння України ніяк не посилить російсько-українського конфлікту.

"Я категорично відкидаю ідею про те, що озброєння України схоже на розпалювання конфлікту. Росія хоче, щоб Україна залишалася слабкою, тому ті, хто відкидає співпрацю з нами у військовій і оборонній сферах, зміцнюють позиції Росії. Наразі ми проводимо дуже активний діалог із різними партнерами, які готові продавати нам військову техніку і зброю, щоб зміцнити можливості України із самооборони", - сказав міністр.

За словами глави зовнішньополітичного відомства, деякі європейські країни уклали торговельні угоди з Україною про постачання військової техніки.

"Деякі країни ЄС справді співпрацюють з нами у сфері військової торгівлі на двосторонній основі. Деякі цього не роблять. Але зброя - як гроші, вони віддають перевагу тиші. Й тому я не буду тут детально зупинятися на цьому", - наголосив Кулеба.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ