Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Інноваційна українська компанія створює 3D моделі пам’яток культурної спадщини

29 січня, 2020 - 16:12
Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

 Інноваційна українська компанія інженерів зі створення 3D моделей, використовуючи методи фотограмметрії та доповненої реальності, лазерного сканування та промислового моделювання створює 3D-тури пам’ятками української культурної та архітектурної спадщини. 

У 3D можна побачити пам’ятники Києва, Кирилівську церкву, Меморіал жертв Голодомору, а також Національний парк “Межигір’я”. 

3D-модель Софійського собору можна побачити  за посиланням.

На сьогоднішній день, компанією AERO3D було виконано десятки проектів по всій Україні, які відносяться до культурної спадщини, йдеться на офіційному сайті компанії. 

За допомогою технології фотограметрія було виконано декілька архітектурних проектів для дизайну та реставраційних робіт, два із них це Андріївська церква у місті Києві, а також Хонка у Національному парку Межигір’я.

Наземне лазерне сканування – це технологія, за допомогою якої вимірюється горизонтальні та вертикальні напрямки розповсюдження лазерного випромінювання з подальшим створенням тривимірного зображення в контурі хмари точок.

Дані, одержані в результаті лазерного сканування, дозволяють з високою точністю відтворити об’єкти у вигляді 3D моделі.

Використовуючи свій великий досвід, AERO3D забезпечує високоточну документацію для реєстрації об’єктів культурної спадщини. Крім 2D і 3D-CAD результатів ми також можемо надати ряд фотографій або сканованих на основі панорамних зображень, віртуальних турів з високою роздільною здатністю,  також створити 3D модель об’єкта за допомогою технології фотограметрія.За допомогою спеціалізованої методики наша команда виконує фотографії об’єктів, обробку фотографій, генерацію 3D моделей. 3D моделі відображають фактичний стан об’єктів, а також виконані в масштабі 1:1. Можливий широкий спектр використання фотограмметрії: реконструкція архітектурних об’єктів, інженерні задачі, 3D друк та ін.

Роботи виконуються як для дрібних об’єктів з використанням цифрових фотокамер, так і для великих територій з використанням БПЛА.

Також компанія створила у 3D модель Червоногородського замку, що на Тернопільщині, точніше руїни, що від нього залишились. Зараз проводяться роботи по його відновленню, пише компанія у Facebook. Переглянувши відскановану 3D модель руїн замку, можна зрозуміти що від нього зараз залишилося.

 Червоногродський замок — оборонна споруда біля зниклого колишнього міста Червоногорода, у першій половині XIX ст. перебудована на палац. Декор та зубці круглих веж замку виготовлялися у Львові. В одній з веж облаштовано таємний хід, початок якого зберігся і нині. В цій вежі, східці на другий та третій поверхи облаштовані в середині стіни вежі. В другій вежі, сходи були дерев'яні і знаходились на внутрішній стіні башти. Подекуди ще збереглися дерев'яні фрагменти цих сходів. Після Калікста, який не залишив по собі потомків, замок перейшов у власність до його сестри Хелени (Helena Poninska) (н/в-1883).

До Першої світової війни палац досяг розквіту, мав красиві вежі, вишукану терасу в італійському стилі та колонаду з шести колон. Палац оточував великий парк з чарівним фонтаном, що зберігся до наших днів. Під час Першої світової війни палац зазнав значних руйнувань і надалі не відбудовувався повністю. Остання власниця замку, Марія -Софія Любомирська (Maria -Zofia Lubomirska (1877-1954), робила відчайдушні спроби підтримати замок в належному стані, та її зусиль було не достатньо. Замок занепадав та руйнувався.

З польських джерел відомо, що у 1924 році, в напівзруйнованому замку мешкав сільський вчитель. Друга Світова війна довершила руйнування.

Команда на сьогодні працює також над проектом оцифруванням видатних особистостей України, створенням 3D моделей, візуалізацією та анімацією.  На сторінці у Facebook компанія показала першу 3D модель відомої найвидатнішої співачки світу Соломії Крушельницької.

 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ