Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, культурна діячка

На Дніпропетровщині селяни створюють загін самооборони

29 січня, 2020 - 14:41
Фото: Facebook / Шульгівська громада. Новини села Шульгівка

У Петриківському районі відбулися загальні збори мешканців с. Сорочине та с. Шульгівка з приводу загострення криміногенної ситуації на території сільської ради. Про це повідомляеться на сторінці «Шульгівська громада» у соціальній мережі «Фейсбук». «З липня 2019 року село Сорочине тероризує банда злочинців, які здійснюють пограбування та розбійні напади на мешканців, застосовуючи тортури та катування і вимагаючи гроші. Серед постраждалих звичайні господарі та пенсіонери, члени їхніх родин, у тому числі діти. Останній напад відбувся 12 січня 2020 року і закінчився він для потерпілих вогнепальними пораненнями. Від нападу до нападу дії злочинців стають все більш зухвалими, а розслідування злочинів, попри впізнання бандитів сусідами потерпілих, йде вкрай повільно, перевищуючи всі розумні терміни. Відповідь очільників поліції «Ми тримаємо ситуацію на контролі», мешканців с. Сорочине наводить на думку, що правоохоронці теж «в долі», ідеться у повідомленні.

Керівники поліції були присутні на зборах селян. Вони нібито «скаржилися на проблеми, які для них створили реформи, на обмеження, які накладає необхідність дотримуватися прав людини під час допиту потенційного злочинця, на недостатнє забезпечення кадрами та обмежене фінансування, зокрема погане забезпечення паливно-мастильними матеріалами». Вислухавши правоохоронців про перелік їх складностей та обіцянку за місяць-два висунути підозру потенційним нападникам, присутні на зборах поставили питання: «А як нам жити зараз?» «Люди бояться вийти з хати в вечірній час, а треба порати худобу. Ходити в гості і просто по вулиці в с. Сорочине ввечері тепер небезпечно, господарі можуть зустріти або перестріти тебе з рушницею», – пишуть на сторінці «Шульгівська громада».

Селяни вважають, що особиста безпека, безпека родини та майна – стала питанням №1 в с. Сорочине та с. Шульгівка. «Обурені бездіяльністю правоохоронців та своєю беззахисністю учасники зборів вирішили звернутися до Генеральної прокуратури України та міністра МВС України Арсена Авакова. В зверненні, зокрема, повідомити про те, що не мають надії на поліцію та змушені захищати себе самостійно, попередити, що для цього створюють загін місцевої самооборони».

Сільський голова пообіцяв селянам розглянути питання про встановлення камер спостереження на сільських дорогах та повідомив про звернення до керівництва поліції Дніпропетровської області щодо сприяння у забезпеченні громади поліцейським офіцером. «Маємо такі реалії, що порятунок потопаючих – справа самих потопаючих. Отже гуртуймося, щоб завтра не бути наступною жертвою розбійників, які через свою безкарність від злочину до злочину стають все більш зухвалими та жорстокими», – з сумом констатують на сторінці «Шульгівська громада».

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ