Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, культурна діячка

Під Вінницею селяни перекрили міжнародну трасу, виступаючи проти приєднання до запропонованої ОТГ

29 січня, 2020 - 16:32
Фото з соціальних мереж

Жителі кількох сіл Вінницького району перекрили сьогодні міжнародну трасу М-12 через незгоду приєднувати свої громади до ОТГ, як того передбачає новий адміністративний поділ області. Писарівська громада виступила з протестом проти приєднання до Вінницької ОТГ і за приєднання до Сокиринецької ОТГ. Зі свого боку Сокиринецька ОТГ проти укрупнення їхньої ОТГ із Лука-Мелешківською громадою. Учасники акції пропускають рейсові автобуси і спецтранспорт, частково – інші транспортні засоби, які прямують в обидва боки. Кажуть, що стоятимуть доти, поки обласна влада не врахує їхні вимоги.

«Акція має на меті висловлення позиції людей щодо неприпустимості порушення Конституції України ст. 132, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», недопущення примусового приєднання Сокиринецької ОТГ до Лука-Мелешківської ОТГ та за долучення до Сокиринецької ОТГ сіл Писарівка і Щітки», – йдеться у зверненні протестувальників. Організатори додають, що триватимуть мітинги цілодобово з 28 січня по 3 лютого.

На місці полії працюють правоохоронці, які забезпечують охорону публічної безпеки. Як повідомила начальник відділу комунікації поліції Вінницької області Анна Олійник, мирне зібрання жителів розпочалося о 12.05 поблизу с. Писарівка Вінницького району, на перехресті із селом Гавришівка. У мітингу беруть участь приблизно 80 осіб, які безперервно рухаються пішохідним переходом, частково перекривши рух транспорту.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Фото із соціальних мереж

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ