Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Трамп оприлюднив Близькосхідний мирний план

29 січня, 2020 - 15:39
Фото: Reuters

Президент Дональд Трамп оприлюднив у вівторок Близькосхідний мирний план, розроблений його адміністрацією, який має покласти край конфлікту між Ізраїлем та Палестиною.

Документ вперше визнає право Ізраїлю на окуповані палестинські території на Західному березі річки Йордан, повідомляє Голос Америки.

Президент США Дональд Трамп представив мирний план своєї адміністрації для вирішення близькосхідного конфлікту — проблеми визначення кордону між Ізраїлем і Палестиною.

Як повідомляє Нromadske, про це Трамп заявив у Білому домі під час пресконференції з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу.

«Сьогодні світ зробив ще один великий крок на шляху до миру», — сказав Трамп перед презентацією свого плану, також відомого як «угода століття». Він додав, що вже заручився підтримкою обох сторін, і подякував Нетаньягу за «сміливість вдатися до такого мужнього кроку».

У плані на 50 сторінок викладається вирішення близькосхідного конфлікту за моделлю «двох держав» — тобто створення міжнародно визнаної Палестинської держави.

 Йдеться, зокрема, про таке:

створення Палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі. Передбачається, що її територія буде чи не вдвічі більшою за територію, що нині перебуває під контролем Палестинської автономії;

визнання окупованих Ізраїлем поселень на Західному березі річки Йордан ізраїльською територією;

створення спільного комітету США та Ізраїлю для визначення кордонів майбутньої Палестинської держави;

вжиття заходів для боротьби з тероризмом на палестинських територіях, зокрема роззброєння ХАМАСу і демілітаризація Сектору Гази;

Єрусалим лишається неподільною столицею Ізраїлю (власне, в січні 2018 року США вже визнали його столицею Ізраїлю й відкрили там своє посольство);

інвестиції в 50 млрд доларів у нову Палестинську державу протягом 10 років — але незрозуміло, хто саме їх надаватиме. Це має призвести до створення 1 млн робочих місць і подвоєння палестинського ВВП;

протягом 4 років Ізраїль не буде створювати нових поселень, аби в цей час проводити з Палестиною перемовини щодо її державності.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ