Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

В умовах війни РФ проти України особливої ваги набувають героїчні приклади з минулого, - Епіфаній

29 січня, 2020 - 15:21
Фото: president.gov.ua

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут – юнаків, які поклали свої життя за майбутнє незалежної Української держави.  У 1918 році за зброю взялися курсанти і гімназисти, які щойно встали зі шкільної чи студентської лави, нагадала Православна Церква України.

“В умовах війни Росії проти України, яка, на превеликий жаль, через імперські амбіції нашого північного сусіда триває й нині, особливої ваги набувають героїчні приклади з минулого. Їхню значимість доводиться переосмислювати і розуміти більш глибоко, ніж це було у мирний час, аби вміти захиститися від неправди, зла, агресії й зазіхання на нашу державність, землю, життя врешті решт”, - написав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній на сторінці у  Facebook.

Митрополит Епіфаній зазначив, що тих, чий подвиг ми згадуємо сьогодні, – Героїв Крут – наші сучасники вже назвали «першими кіборгами». 

“Лише кілька днів тому ми вшановували пам’ять кіборгів-захисників Донецького аеропорту, які стали символом незламності духу, мужності та героїзму і які в нерівних умовах до останнього відстоювали свою вірність Україні. Таку саме жертовність майже за 100 років перед цим продемонстрували і кількасот молодих хлопців – студентів та курсантів-добровольців, які віддали свої життя за Батьківщину, її майбутнє і можливість для нас із вами сьогодні жити в суверенній державі, розмовляти, навчатися і молитися рідною мовою. Вони не зазіхали на чуже, вони – захищали своє. До останнього подиху, незважаючи ні на що, заради інших”, - написав Предстоятель.

“Та сама духовна міць і любов до Батьківщини, що рухали їх до бою, у часи незалежної України виводили тисячі людей на Майдан та перетворювали вчителів, юристів, журналістів та багатьох інших на борців, на волонтерів, на захисників нашої держави у війні проти північного агресора”, -йдеться у дописі прес-служби ПЦУ на сторінці у Facebook.

“Кількасот українських бійців зійшлися із силами супротивника, що переважали їх чи не вдесятеро, і затримали наступ на Київ на кілька днів. Це дало можливість підписати Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності. Так учорашні учні й студенти ціною власного життя змінили хід історії. Крутяни назавжди стали для нас символом самопожертви і відваги. Тож згадаймо у наших молитвах Героїв Крут, які відійшли у вічність. Віддаймо шану тим, завдяки кому ми живемо в незалежній Україні. Також попросімо у Господа здоров’я і духовних та фізичних сил, захисту й допомоги для тих, хто сьогодні захищає нашу державу від того самого ворога-агресора”, - йдеться у повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ