Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Інтерпол відмовив РФ у розшуку українського режисера Лавренчука

29 січня, 2022 - 11:48
Фото facebook.com/eugenelavrenchuk.official

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) відмовила Росії в розшуку українського театрального режисера Євгена Лавренчука. У грудні його затримували в Італії на вимогу російської сторони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram омбудсмена Людмили Денісової.

За її словами, Національна поліція звернулася в Інтерпол, щоб з'ясувати правомірність використання Росією інформаційної системи Інтерполу, в результаті чого був затриманий Лавренчук.

Денісова зазначила, що згідно з відповіддю Нацполіції, дані Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу за запитом російського бюро, були видалені через невідповідність положенням ст.3 Статуту. Це означає, що Лавренчука переслідують з політичних мотивів.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року в Італії затримали українського режисера Євгена Лавренчука, суд Неаполя взяв його під варту на час обробки екстрадиційного запиту з Росії.

Про переслідування режисера відомо, що 8 років тому він на території Росії нібито скоїв кримінальний злочин. Він нібито стосується шахрайства у великому розмірі.

У січні 2022 року Лавренчука відпустили під домашній арешт, адвокати просили дозволити йому виїхати в Україну, оскільки після відмови Інтерполу немає підстав для його затримання в Італії. Але суд їх прохання не задовольнив, оскільки процес перевірки доводів Росії вже почався. У прокуратури є 30 днів, щоб вивчити російські матеріали.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ