І добро, і зло примножуються в геометричній прогресії. Ось чому ті маленькі рішення, які ми приймаємо щодня, безмежно важливі.
Клайв Стейплз Льюїс, відомий британський письменник, філософ, християнський апологет

Черкащина почала втілювати нову стратегію з протидії коронавірусу: виявили 46 інфікованих COVID-19

29 березня, 2020 - 21:27
Фото з Facebook сторінки Черкаської міської ради

Попередній тиждень на Черкащині підтвердилось три випадки інфікування COVID-19. У зв’язку з цим вже протягом трьох діб ввели в дію нову стратегію: відмовились від швидких тестів та почали проводити ПЛР-тестування. Таким чином за три доби виявили ще 43 випадки інфікування.

Про це сьогодні під час спільного брифінгу з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком розповів голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Він зазначив, що область відмовилась від експрес-тестів, оскільки вони дають змогу виявити хворого лише на 5-6 день інфікування, а це може бути запізно, бо відбудеться інфікування інших людей. Таке тестування область планує продовжувати. За добу, говорить очільник області, Черкащина може проводити до 500 ПЛР-тестувань.

«Ми розпочали тотальну стратегію контролю за поширенням коронавірусу: проводимо ПЛР-тестування групам осіб, які мають певні симптоми, та ті, які повернулись із-за кордону. Всього протягом трьох діб зробили 157 ПЛР-тестувань, з яких 43 позитивні. Таки чином всього станом на 29 вересня – 46 підтверджених випадків»,- розповів Роман Боднар.

Серед цих хворих у 15 осіб - стан середньої тяжкості, вони лікуються в інфекційній лікарні, інші 31 – амбулаторно, бо мають легкий стан захворювання.

За його словами найбільше інфікованих на Черкащині – у місті Кам’янка – 23 особи, в тому числі інфіковано і 5 медичних працівників.

Як розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, у місті Черкаси всього перебуває 10 хворих, з них сім – жителі міста, а 3 – жителі міст Кам’янки, Городища Черкаської області.

«З цих осіб є люди, які приїхали з-за кордону: з Росії, Польщі, тобто цю хворобу нам завезли»,- прокоментував міський голова.

Спільно з областю та містом розроблений і чіткий алгоритм для медиків, які працюватимуть з хворими на COVID-19.

«Медики працюють сім днів, не покидаючи лікарню, потім їм проводять ПЛР-тестування, через добу, якщо ми розуміємо, що все нормально, вони заселяються у санаторій «Мрія» у Черкасах. Там відновлюються і знову повертаються до лікарень»,- зазначив Роман Боднар.

Харчуватимуться медики у санаторії за рахунок бюджету міста, зауважив мер.

Відповідно до постанови Кабміну медики, які працюватимуть з хворими на COVID-19, отримуватимуть і 200% надбавку, такий механізм нині розробляється, йшлося під час брифінгу.

Міський голова Анатолій Бондаренко додає, що вже від сьогоднішнього вечора місто Черкаси дезінфікуватимуть: розчином хлору проводитимуть обробку місць скупчень людей, площ, зупинок, дворів, дитячих майданчиків.

Щодо Кам’янки, то за словами голови Черкаської ОДА, поки-що про повне перекриття міста не йдеться. «З 9 ранку там працюють блокпости, приїхати і виїхати там можна поки-що без будь-яких обмежень, але сьогодні на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС ми приймемо рішення про обмеження виїзду з міста: з 20:00 до 6:00, окрім автомобілів екстренних служб.

Продовольчий же ринок Кам’янки нині не працює, він зачинений з сьогоднішнього дня.

Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ