Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Суд відправив Ратушного під цілодобовий домашній арешт

29 березня, 2021 - 14:56
Фото: Укрінформ

Печерський районний суд міста Києва обрав активісту Роману Ратушному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту та зобов’язав його носити електронний браслет.

Про це оголосила слідча суддя Крістіна Константінова, повідомляє Укрінформ.

«Слідчий суддя ухвалив: клопотання слідчого – задовольнити. Застосувати до Ратушного Романа запобіжний захід у вигляді домашнього арешту», - сказала суддя.

Суд також поклав на Ратушного обов’язки прибувати до слідчого, прокурора, суду за вимогою, здати на зберігання свої документи для виїзду за кордон, носити електронний засіб контролю, та інші.

Сам Ратушний просив під час засідання не обирати йому запобіжний захід взагалі або хоча б віддати його на поруки народних депутатів та інших осіб, які виявили таке бажання.

Серед парламентарів, які захотіли взяти активіста на поруки – Ярослав Юрчишин («Голос») та Володимир Ар’єв («Європейська солідарність»).

Як повідомлялося, активісту та голові ініціативи «Захистимо Протасів яр» Роману Ратушному повідомили про підозру одразу після ефіру на одному із телеканалів.

23 березня на Фейсбук-сторінці заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка і на Ютуб-каналі Нацполіції було оприлюднено відеоролик про мітинг під ОП 20 березня, в якому стверджується, що організатори акції планували спровокувати насильство, а також вказано імена деяких учасників.

Ратушний обурився, що відеоролик містить його персональну інформацію: фото з підписом «Ратушний Роман Тарасович, голова громадської ініціативи «Захистимо Протасів яр». При цьому у кадрі, за його словами, «невстановлена особа у масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє».

Відтак активіст вимагав «припинити незаконне використання його зображення і згадування інформації щодо нього у відеозаписі шляхом видалення посту Геращенка і відео, а також спростувати недостовірну інформацію про нього».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ