Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Лікарю, що потрапила під обстріл біля ДАП, потрібні кошти для пересадки печінки

29 квітня, 2015 - 11:01

За професією Тетяна Білінскі – лікар-анестезіолог, сама лучанка, працювала у Києві, допомагала під час подій на Майдані, була там і в трагічні лютневі дні 2014 року. Входить у групу “Лікарі Майдану”. Тоді ж перенесла мікроінфаркт, і відновившись після недуги, повернулася на Волинь. Проте дізналася, що формується добровольчий підрозділ “Гіппократ”, і стала його членом. Як лікар працювала у Пісках, що поблизу донецького аеропорту. Не один раз витягала поранених воїнів з лінії вогню. Рятувала і “кіборгів”, як обороняли аеропорт.

Під час однієї з таких поїздок в аеропорт потрапила під обстріл по позиціях українських військових з установок “Буратіно” із зарядом, який містив невідомі токсичні речовини. Тоді постраждало багато воїнів, проте їй, жінці, довелося найважче. Нині їй потрібна термінова пересадка печінки. Волонтер Люба Дроган розказує, що була дуже здивована, дізнавшись про ситуацію Тетяни. Виявилося, що вона мало не самотужки бореться за своє життя, бо не хоче турбувати інших: “Хто я така? Я звичайна Таня із Луцька, я не герой, герої на передовій, а я виконувала свій лікарський обов'язок і дотримувалася клятви Гіпократа." 

Відколи пости про Тетяну з'явивлися у соціальних мережах, їй прийшла на допомогу, здається, уся країна. Орієнтовна вартість трансплантації печінки – 150 тисяч євро. Нині Тетяна Білінскі перебуває в одній із клінік в Угорщині. Допомагає дуже багато людей. Аби перевезти її на Великдень у Луцьк, волонтер Наталія Ариванюк попросила реанімобіль у військовому госпіталі. Спілка афганців оплатила пальне. Підключилася і Ольга Богомолець, оскільки Тетяна є членом Спілки лікарів Майдану. Передавали кошти “кіборги”, луцькі прикордонники, грузинська діаспора з Німеччини, одна жінка спеціально приїхала з Криму в Одесу, аби передати Тані гроші. Допомагали добрі люди з Італії та Канади. Підключилася Волинська обласна державна адміністрація. Вона забезпечила реанімобіль, яким мужню жінку завезли в угорське місто Дебрецен. Волонтери не потратили ні копійки з зібраного на пальне, страхові поліси та інші необхідні документи. Реанімобіль був повністю укомплектований апаратурою та медикаментами. У консульстві безкоштовно й оперативно зробили візу.

Доброю ознакою волонтери та друзі Тетяни вважають те, що прапор Дебрецена також синьо-жовтий, як і український. Коштів на операцію, звичайно, ще не вистачає, але карнавки для пожертв виставлені у школі, де навчалася Тетяна, у магазинах, відкрито рахунки для пожертв. Грандіозний благодійний концерт влаштували у містечку Ківерці, де Таня працювала в лікарні, і зібрали майже 20 тисяч гривень. 10 тисяч євро перерахував благодійний фонд “Волинь-2014”, допоміг фонд Ігоря Палиці “Новий Луцьк”.

Фінансова допомога для Тетяни Білінскі:

Реквізити для проведення операції переказу коштів на картковий рахунок – АТ «Ощадбанк», МФО 303398 КОД ЄДРПОУ 09303328, № транзитного рахунку за операціями з платіжними картками – 29243900101003, № карткового рахунку – 26254510092505, Боско Ганна Лаврентіївна (мама). Також кошти можна переказувати на картку «ПриватБанку» 4731217110387485 Боско Ганна лаврентіївна (мама), повідомляє Наталія МАЛІМОН, “День”, Луцьк.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ