Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

У Рівному відкрили пам’ятник відомому європейському художнику

29 червня, 2017 - 17:06
Фото автора

У Рівному відкрили пам’ятник знаному в Європі художнику Георгію Косміаді. За підрахунками мистецтвознавців, він написав понад 5 тисяч картин. Над кожною із них працював  не довше, аніж один день. Також Косміаді був архітектором, актором-режисером-декоратором та вчителем-новатором.

Він народився на Кавказі, певний час мешкав у Москві, а в Рівне переїхав у 1916 році. Прожив тут 24 роки. А в 1940 році родина була змушена виїхати за кордон. Тим часом роки, проведені на Волині художник вважав найщасливішими. У Рівному ж він був відомою і шанованою людиною. Краєзнавці розповідають, що Георгій Косміаді, йдучи вулицею, не встигав одягати капелюх – так багато людей із ним віталося.

Пам’ятник Георгію Косміаді встановили на вулиці, де свого часу мешкала його родина. А відкривала монумент  93-річна донька художника, яка нещодавно переїхала у Рівне з Німеччини.

«Сьогодні втілилися бажання і сподівання багатьох-багатьох років. Батько казав, що тут, у Рівному, був його найщасливіший час. Він розповідав, що потрапив сюди через війну, а тут жили люди, які його полюбили і прийняли. А ще саме в Рівному батько знайшов поле, де міг передавати свої знання іншим. Тепер він знову прийшов на ту ж вулицю. І нас тут знову прийняли», - розповідає Надія Косміаді.

Тим часом у місті тривають зйомки документального фільму про художника. Працювати над ним почали ще на початку року. Разом із тим режисер розповів, що чекав відкриття пам’ятника, аби включити цю подію в стрічку.

«Робоча назва фільму - «Грецький горішок». Річ у тім, що Георгій Косміаді мав грецьке коріння. І незважаючи на те, скільки ударів завдавала йому доля, «розламати» його не змогла, - пояснює режисер Віктор Булига. – Це фільм про життя художника. Але найбільшу увагу буде приділено саме рівненському періоду, який був дуже плідним».

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...