У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Посол Чеської Республіки Радек Матула відвідав Закарпаття

29 червня, 2018 - 09:21
Фото Василя ІЛЬНИЦЬКОГО

Вперше за час своєї каденції з січня 2017 року  Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула 27-28 червня здійснив робочу поїздку на Закарпаття. Він зустрівся з керівниками області та Ужгорода, відвідав ряд організацій та установ, завітав до Ужгородської школи ЗОШ № 3, яку оновили за фінансової підтримки чеського краю Височіна, і де нині викладають чеську мову, взяв участь у відкритті в Ужгороді «Чеського дому регіону».

В Ужгородському національному університеті чеського амбасадора прийняв ректор професор Володимир Смоланка. Відбулася ділова дружня розмова у ході якої обговорювалися питання стану та перспектив освітньо-наукової співпраці УжНУ з вишами та науковими установами Чеської Республіки. Ректор УжНУ розповів про реалізацію спільних проектів та багатогранну співпрацю УжНУ з чеськими вишами. Серед них Карлів університет у Празі, Політехнічний університет в Їглаві, Технологічний Університет у м. Брно,Університет в м. Пардубіце, Чеський університет наук про життя у Празі та інші.

Після офіційних прийомів і розмов з посадовцями Закарпатської області Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула зустрівся з провідними експертами краю у неофіційному форматі «Чай з Послом», ініційованого радником при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світланою Мітряєвою. Темою для дискусії, у якій взяли участь дипломати, науковці, підприємці і журналісти, обрали «100-річчя утворення Чехословаччини. Чехія – Україна: порядок денний взаємовідносин».

Звертаючись до присутніх очільник посольства Чехії в Україні Радек Матула відразу підкреслив, що Чехія, незважаючи на відсутність спільного кордону, вважає Україну дуже важливим партнером і сусідом. Закарпаттю у цьому вимірі належить особлива місія, оскільки територіально, історично, культурно і ментально воно поєднує наші країни і слугує їхньому зближенню у загальноєвропейському контексті. Чехія у політичній площині підтримує Україну в усіх життєво-важливих для нашої країни питаннях – суверенітет і територіальна цілісність, невизнання анексії Криму, застосування санкцій стосовно причетних до подій на сході України. «Ми підтримуємо реформи в Україні, оскільки зацікавлені бачити  її демократичною, стабільною і динамічно розвиваючоюся країною, яка базується на стабільних інституціях. Чехія підтримує українські реформи окремими проектами найперше в галузі медицини та освіти, допомагає в організації освітнього процесу для школярів-переселенців із зони конфлікту, третій рік поспіль фінансує реабілітаційний табір у Карпатах у якому відпочивають діти з Донбасу. Це – наші пріоритети і ми будемо продовжувати це робити, - наголосив Р.Матула. – Водночас для нас дуже важливо знати  настрої українців і не лише в столиці, але і в регіонах. Найперше – наскільки незворотними є євроінтеграційні настрої, підтримка процесу децентралізації влади».

Своїми поглядами на нинішній стан та перспективи і напрямки розвитку як двосторонніх українсько-чеських стосунків у політичній, бізнесовій, освітній, культурній і гуманітарній сферах, так і в рамках «Вишеградської четвірки», поділилися Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, Надзвичайний та Повноважний Посол України Ігор Дір, в.о. представника Міністерства закордонних справ України в Ужгороді Михайло Дзихор, проректор УжНУ Мирослава Лендьел, декан факультету міжнародних економічних відносин  Микола Палінчак, декан юридичного факультету Ярослав Лазур, декан економічного факультету Віталій Сержанов, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько, професор Сергій Федака та інші учасники зустрічі.  

«Чай з Послом» пив Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Ужгород

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...