Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

ОБСЄ засуджує напади на журналістів у Москві

29 липня, 2019 - 21:11
Фото Укрінформ

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння через щонайменше 15 нападів на журналістів та перешкоджанням діяльності ЗМІ під час суботньої акції у Москві.

Відповідна заява була поширена у понеділок Офісом представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, повідомляє Укрінформ.

"Я засуджую усі випадки, коли працівники ЗМІ зазнали жорстокого відношення або ж перешкоджання з боку правоохоронних органів під час висвітлення суботніх демонстрації в Москві. ЗМІ відіграють важливу наглядову роль, і журналістам слід гарантувати безперешкодний доступ до публічних заходів, а також безпечні умови праці в будь-який час, у тому числі при висвітленні протестів", - заявив Дезір.

Зазначається, що 27 липня щонайменше 15 працівників ЗМІ, зокрема "Новой газеты", "РБК", "Медузы", "Комсомольськой правды", "Медиазоны", Deutsche Welle, Associated Press, The Village та Wikinews, зазнали нападів, були затримані поліцією, або ж їх обладнання було пошкоджене поліцією під час висвітлення акції у центрі Москви. Крім того, головний редактор телеканалу "Дождь" Олександра Перепелова була викликана на допит до Слідчого комітету.

Дезір нагадав, що менше року тому, у грудні 2018 року, Рада Міністрів ОБСЄ ухвалила Рішення щодо безпеки журналістів, в якому міститься визнання важливої ролі ЗМІ під час висвітлення виборів та висловлюється серйозне занепокоєння з приводу погроз і насильства щодо журналістів під час висвітлення цих подій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ