Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кількість незаконних затримань в окупованому Криму зросла втричі

29 липня, 2021 - 22:12
Фото з сайту pen.org.ua

Протягом першої половини 2021 року кількість незаконних затримань в тимчасово окупованому Криму зросла до 156, що втричі більше за відповідний показник минулого року.

Як передає Укрінформ, увагу до зростаючого рівня переслідувань в Криму привернув Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 29 липня.

"За даними, зібраними неурядовою організацією "Кримськотатарський ресурсний центр", у першій половині 2021 року кількість незаконних обшуків, проведених російськими окупантами у будинках жителів Криму, досягла 33 проти 23 у першій половині 2020 року. Кількість незаконних затримань зросла ще більше – з 48 до 156, порівняно з аналогічним періодом минулого року", - поінформував іноземних колег український посол.

Він повідомив, що висунуті проти цих людей обвинувачення "ґрунтувалися, насамперед, на твердженнях про приналежність їх до заборонених у Росії організацій, заперечення примусового призову на військову службу, так званого "тероризму" або навіть "державної зради".

"Ми рішуче засуджуємо політику Росії примусити замовчати голоси незгідних у тимчасово окупованих районах України. Нагадуємо російській стороні, що місцеве цивільне населення захищене нормами міжнародного гуманітарного права. Настав час, щоб Росія нарешті їх вивчила", - заявив Цимбалюк.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ