Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЄС засуджує видачу російських паспортів на сході України

29 липня, 2021 - 19:43
Фото: Reuters

У Євросоюзі занепокоєні рішенням Москви залучити жителів ОРДЛО до голосування на виборах в Держдуму РФ, що порушує суверенітет України та суперечить цілям Мінських домовленостей.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 29 липня.

"Ми засуджуємо масову видачу російських паспортів громадянам України у спрощеному та вибірковому порядку", - йдеться у заяві ЄС щодо триваючої агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму.

Також Євросоюз заявив про занепокоєння з приводу постанови російського Центрвиборчкому від 20 липня, яка передбачає можливість реєстрації та голосування онлайн на виборах до Держдуми РФ 19 вересня для тих жителів Донецької та Луганської областей України, які отримали російські паспорти.

"Такі заходи порушують суверенітет України, суперечать цілям Мінських домовленостей та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції", - заявили в ЄС.

Також було нагадано, що санкції ЄС проти Росії прив’язані до повного виконання Мінських домовленостей.

Із засудженням незаконної видачі російських паспортів на території ОРДЛО в черговий раз під час засідання Постради виступив і очільник української місії в ОБСЄ Євгеній Цимбалюк. Він назвав це "одним з найбільш грубих порушень Російською Федерацією Мінських домовленостей", які спрямовані на повне відновлення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях сходу України. Також український посол засудив намір Москви залучити жителів ОРДЛО з незаконно виданими російськими паспортами до участі в електронному голосуванні на виборах до Держдуми РФ.

Як відомо, Україна раніше висловила рішучий протест у зв’язку із схваленням Центральною виборчою комісією Російської Федерації рішення щодо залучення населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України до запланованих на вересень цього року виборів до Державної думи РФ шляхом участі в електронному голосуванні.

За даними РНБО України, жителям окупованих частин Луганської і Донецької областей роздали близько 630 тис. російських паспортів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ