Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

На Запоріжжі археологи знайшли нерозграбоване скіфське поховання

29 вересня, 2019 - 10:07
Фото facebook.com/mamaigora

На Мамай-Горі в Запорізькій області археологи знайшли нерозграбоване поховання скіфського воїна.

Про це повідомляють на Facebook сторінці спільноти Мамай-гора.

Археологи з'ясували, що знайдений кістяк - юнак 18-20 років. Поховання воїна супроводжував короткий меч із золотими прикрасами - акінак.

''Він був вершником, майстром як ближнього, так і дального бою. Про це свідчить інвентар, що супроводжував його до потойбіччя. Праворуч знаходилися уламки кістяних псаліїв і застібки для кінської вузди. Зліва - залізна бойова сокира, бронзові та кістяні стріли, і окраса всього комплексу – скіфський короткий меч, акінак, із золотими обкладками, листами руків’я, перехрестя та ковпачком для вістря'', - йдеться у повідомленні.

Археологи знайшли ще буси зі склопасти, підвіски з зубів благородного оленя, золоту сережку та золоту підвіску із крейдяною вставкою.

Поруч також знаходилось розграбоване поховання воїна похилого віку. Тому припускають, що юнак був зброєносцем великого вождя.

"Окрім унікального інвентарю, цей комплекс має й додаткову наукову цінність, бо поглиблює час зародження скіфського могильника на Мамай-Горі до VI ст. до н.е. Більшість пам'яток тут належить IV-III ст. до н.е.", - розповіли дослідники.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ