Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У Сватовому вибухнули снаряди (оновлено)

29 жовтня, 2015 - 20:47
Фото Reuters

На півночі Луганської області надзвичайна ситуація внаслідок пожежі на складі боєприпасів.

О 19:50 в Сватовому трапилось загоряння на складі боєприпасів, в наслідок чого відбулась їхня детонація. Серед снарядів зокрема є снаряди для системи "Ураган" та інших.

Наразі про жертви з місця подій не повідомляється. Місцеві мешканці в терміновому порядку самостійно полишають місто або ховаються в підвалах. В радіусі 30 км від епіцентру вибуху небезпечна зона. Мобільний зв’язок в місті переривається.

"Зараз ми з сім’єю їдемо за гору, - повідомляє мешканка Сватового Дарія Ткаченко, - Епіцентр вибуху від мене за півкілометра. Ми тільки-но вилізли з підвалу і прямуємо подалі від хати".

Інна: "Там зараз мій чоловік, сидит у сховищі. Я тільки-но з ним розмовляли. Вибухає все, що було на складі. По жертвам нічого поки невідомо. Але там є чому вибухати".

Сергій Ковальов: "Епіцентр вибуху між Міськгазом і адмінбудівлі Сільгоспхімії. Снаряди вибухають в небі. Руйнувань ніхто не помітив, але вікна вилітають. Люди виїздять власним транспортом і автобусами. Назад в місто нікого не пускають. Офіційно ніхто нічого не повідомляє. Евакуація поки що покладена на самих мешканців".

Ліна, сватівчанка: "Моя тітка живе на іншому кінці міста (але при цьому в телефоні було чути вибухи), а її донька живе близько з колишнім молокозаводом. У доньки в будинок потрапили уламки. Вікна вилетіли і вони з дитиною сховались у підвалі. На старому не діючим молокозаводі велика територія під господарським двором і там велика кількість боєприпасів. Ось воно все вибухає".

Данило, військовий: "Є припущення, що трапилась диверсія. Це і не дивно, адже в місті багато проросійськи налаштованих суб'єктів. При цьому всі були зосереджені на вибори, а про війну якось почали забувати. Сепари тим часом техніку женуть і фронт просувають. Нещодавно на Авдіївку висипали половину касети "градів". Під Щастям був тяжкий бій. Тому військових вибух складів не дивує. Така диверсія цілком мала статись".

Заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко: "Осколки снарядів розриваються поблизу місця в самому місті, тобто попадання в будівлю магазину. На жаль, є інформація про загибель одного співробітника магазину. Інша інформація про жертви відсутня".

За попередніми данними причиною вибуху було влучення ракетниці.  За подіями в Сватовому Генпрокуратура порушила кримінальну справу за статтею тероризм. Нагадаємо, що в епіцентрі вибуху знаходяться 3,5 тис тон боєприпасів. Площа загоряння 300 метрів квадратних.

Валентин ТОРБА, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ