…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

У Львові представили "Біблію в малюнках" Анни Макач

29 жовтня, 2016 - 16:51
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Виставку робіт польської художниці розгорнуто у Галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart, що на вул. Вірменській, 26.  

В арт-просторі розповідають, що Анну надихає мистецтво пограниччя православного світу – місць, де класичні іконографічні схеми проникають в народне мистецтво, зокрема – Грузії, Ефіопії, Західної України, Румунії, чи загалом релігійного народного мистецтва. Роботи ж, які представляє Макач на виставці в галереї Iconart,  на думку майстрині, постали дещо на маргінесі головного напряму її творчості – «Виникли з поклику серця, як хатні ікони, створені для приватного культу, що не підлягає строгим правилам».

Художниця зазначає, що зацікавилася мистецтвом ікони ще під час навчання. До іконопису її підготували заняття з технології малярства та золочення, а також дипломна робота на тему – «Реставрація ікони «Святий Юрій» кінця XVIII – початку XIX століття». Тоді , каже, вчилася ремесла, а богослов’ям зацікавилася значно пізніше.

Окрім того, важливий вплив на Анну Макач справили романська скульптура, колоніальне релігійне мистецтво Мексики і Перу. «Рідну для себе, метафорично кажучи, мистецьку душу я знайшла в Адамі Сталони-Добжанському, православному творцеві вітражів і поліхромії, який помер у 1984 році, – згадує мисткиня. – Він майстерно поєднував класичний іконографічний канон з власним, сучасним йому стилем. Для мене також близькою є глибока поетика ілюстрацій для дітей».

Cвої роботи Анна вважає власними інтерпретаціями релігійних тем, таких як святі, Богородиця, ангели. Використовує у творчості впізнавані мотиви.

Ознайомитися з «Біблією в малюнках» Анни Макач у у галереї  Iconart можна до 6 листопада.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ