Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

Вінниччина отримала 13 млн грн на забезпечення киснем ковідних пацієнтів

29 жовтня, 2020 - 15:23
Фото: ДОЗ Вінницької ОДА

На сьогоднішній ранок 29 жовтня на Вінниччині зафіксований новий антирекорд – 202 нових випадки коронавірусу. Від початку спостережень це найбільша кількість ураження коронавірусом за добу. Загалом на коронавірус від початку пандемії захворіло вже 9901 вінничанин, 175 осіб померло. На сьогодні 387 пацієнтів госпіталізовані до лікарень, які визначені для лікування хворих на COVID-19. Також в медичних закладах отримують допомогу 772 пацієнти з підозрами. 427 осіб у важкому стані: 3 – на ШВЛ, 43 – на сіпап і 383 потребують кисневої підтримки. Відтак забезпечення ліжкомісць киснем вкрай важливе для Вінниччини, відзначила директор департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА Ольга Задорожна. Вона повідомила, що на вирішення цього питання з держбюджету вже виділили 13 млн грн, які будуть розподілені по закладах.

«Кошти розподілили від кількості ліжок, які необхідно забезпечити підведенням кисню. У відповідній постанові є вимога – до кінця поточного місяця забезпеченість киснем ковідних ліжок має становити 50 %. У зв’язку зі збільшенням майже в усіх районах додаткового ліжкового фонду для лікування хворих на коронавірус, область повинна забезпечити медичним киснем ще 764 ліжкомісця. Роботи із підведення кисню мають бути виконані до кінця листопада поточного року», – відзначила Ольга Задорожна.

За її словами, наразі в області ковідні ліжка зайняті на 22,6 %, загальна завантаженість закладів складає 67,6 %. Тільки за минулу добу до лікарень поклали 122 пацієнти з пневмоніями. Протягом минулого тижня в середньому цей показник сягав 250 та більше хворих за день. Загалом на стаціонарному лікуванні у лікарнях області з пневмоніями різного ступеня важкості перебуває 1794 пацієнтів.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ