Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

На Вінниччині сталася хімічна аварія: розгерметизувалася цистерна з аміаком

29 листопада, 2021 - 18:11

Сьогодні вранці до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у місті Немирів на вулиці Соборній відчувається різкий запах аміаку. На місце виклику виїхали рятувальники ДПРЧ-13, де з’ясували, що внаслідок розгерметизації заливної горловини залізничної цистерни на одному із місцевих підприємств триває витік безводного аміаку. Одразу було вжито заходів для запобігання розповсюдження хмари. Пари газу осаджували з використанням розпилених водних струменів. До ліквідації наслідків надзвичайної події залучено 32 рятувальники особового складу та 8 одиниць техніки.

«Рятувальники повідомили, що на території ПрАТ «Райагрохім» із залізничної цистерни випаровувався безводний аміак. Прибувши на місце виклику, вони одразу вжили заходів для не розповсюдження хмари. На місці надзвичайної події були евакуйовані людей (з урахуванням можливого напрямку руху хмари), триває відкачування аміаку з цистерни. Ситуація контрольована. Жертв та постраждалих немає», – повідомив міський голова Немирова Віктор Качур.

Наразі відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту встановлює причини витоку. Місцевих мешканців просять на деякий час не переміщатися на цій території. Рятувальники продовжують відкачувати аміак, осаджувати випари та забезпечують підвіз води. Керівництвом підприємства здійснюються заходи щодо залучення автоцистерн для перекачки аміаку. Як повідомляють рятувальники, загрози для населення немає.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – vn.dsns.gov.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ