Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому керівнику "Укркосмосу"

30 січня, 2019 - 20:25
Фото Радіо Свобода

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили колишньому керівнику ДП "Укркосмос" про підозру у зловживанні своїм службовим становищем за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляється на сторінці НАБУ у Facebook.

Цього ж дня позаштатному раднику повідомлено про нову підозру в організації зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України).

Екс-керівник ДП є третім підозрюваним у кримінальному провадженні, що розслідують детективи НАБУ. Ще двом особам — колишньому позаштатному раднику генерального директора Національного космічного агентства України та особі-посереднику — про підозру повідомлено в грудні 2018 року.

Впродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, в результаті якої вивели за кордон та легалізували 8245 млн дол., призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП "ВО Південмаш", та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії Уряду України в розмірі 2924 млн доларів.

Колишній генеральний директор ДП "Укркосмос" за вказівкою свого позаштатного радника підписав та передав представникам генерального підрядника проекту зі створення Національної супутникової системи зв’язку України — канадській корпорації Macdonald, Dettwiler And Associates Corp — документи з вимогою перерахувати кошти на рахунок компанії, підконтрольної позаштатному раднику цього ДП.

В результаті, 8245 млн доларів США з отриманих компанією позаштатного радника, що зареєстрована Республіці Кіпр, були використані у його власних інтересах.

В результаті таких дій зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника "Либідь", як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України, проте на даний час Кабінетом Міністрів України продовжується обслуговування отриманого державним підприємством кредиту, за яким Канадському експортному агентству вже сплачено близько 6 млрд грн.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ