Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

МВС: За відсутність масок штрафувати не мають права

30 березня, 2020 - 21:36
Фото: Pixabay / leo2014

Відсутність медичної маски на вулиці або приготування шашликів у парку або де-інде в дозволеному місці не є підставою для штрафу.

Про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, повідомляє hromadske.

Він завив, що це «рекомендація держави» — носити маски, але через відсутність масок поліція може провести лише профілактичну бесіду.

«Профілактичні бесіди — це один з головних інструментів дотримання вимог карантину, який безумовно використовують органи правопорядку», — сказав Шевченко.

За шашлики, які з настанням гарної погоди почали готувати на вулиці українці, також поки не штрафуватимуть.

«Поки ні, але не виключено, що в майбутньому може бути», — наголосив речник МВС.

Шевченко також додав, що станом на ранок 30 березня правоохоронці склали майже 3 тисячі адміністративних протоколів щодо порушення правил карантину.

Нагадаємо, станом на 25 березня таких протоколів було 2,4 тисячі, тобто за 4 дні складено близько 600 протоколів.

За порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм загрожує штраф від 17 тисяч до 34 тисяч грн. За це ж порушення для посадових осіб штраф — від 34 тисяч до 170 тисяч грн. Відповідне положення додали у статтю 44-3Кодексу про адміністративні правопорушення.

Покарати можуть людину за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Зокрема відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) людиною, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою.

Також санкції можуть накласти на людину за порушення розпоряджень місцевої влади, наприклад, щодо обмеження кількості людей у громадському транспорті, за несанкціоновану торгівлю, яка наражає людей на небезпеку.

Так, перший випадок штрафу в Україні за новими правилами стався у Києві 20 березня — жінку оштрафували на 17 тисяч гривеньза те, що вона продавала харчові продукти з рук у невстановленому місці. Цим допустила порушення санітарно-протиепідемічних правил у період дії карантину.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ