Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

У Львові молоді театрали збиратимуть кошти на підтримку колеги – заньківчанина Олеся Федорченка

30 травня, 2019 - 14:51
Фото «Дню» надали у Театрі Заньковецької.

Доброчинний театральний марафон «А я вірю!» ініціюють студенти ІІІ курсу факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Акція триватиме шість днів – упродовж 4 – 9 червня відбудуться вистави  «Ромео та Джульєтта» (4 і 5 червня), «Як наші предки реготали» (6 червня), «Сестри Річинські» (7 червня), «І повіє огонь новий…» (8 червня) та «…і сад зацвів» (9 червня). Вхід на всі покази, а вони пройдуть на камерній сцені Театру Заньковецької, також – у львівському Палаці мистецтв і у Народному домі у Кам’янці-Бузькій, – вільний. Про це «Дню» розповів викладач факультету культури і мистецтв ЛНУ, актор Театру Заньковецької й організатор доброчинної акції на підтримку Олеся Федорченка – Юрій Чеков. У залах, де відбуватимуться вистави, стоятиме скринька, а отже всі охочі зможуть долучитися до доброчинності.

Актору Олесю Федорченку 35 років. Має дві вищі освіти – закінчив факультет журналістики ЛНУ та факультет культури і мистецтв ЛНУ (керівник курсу – народна артистка України Таїсія Йосипівна Литвиненко). Фах успадкував від батьків-заньківчан – народного артиста України Євгена Федорченка та Ніни Федорченка, яка керує цехом реквізиту.

15 липня 2018 року Олесь потрапив у ДТП, зазнав дуже сильних травм – акторові ампутували ногу. Переніс кілька важких операцій і мріє про те, щоби повернутися у професію.

Це вже не перша акція колег на підтримку Олеся. У листопаді у Театрі Заньковецької пройшла доброчинна моно-вистава «Момент кохання» за участю чинного міністра культури, народного артиста України Євгена Нищука. Виторг від продажу квитків скерували на реабілітацію Федорченка-молодшого.

«Ми з нетерпінням чекаємо повернення Олеся на сцену», – говорять організатори театрального марафону «А я вірю!». Й обіцяють неабияк здивувати усіх небайдужих до театрального мистецтва загалом, і до долі Олеся Федорченка зокрема.  

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ