Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Країни Вишеградської групи нададуть Україні €125 тис. для боротьби з пандемією COVID-19 в Чернівецькій і Луганській областях, - МЗС

30 червня, 2020 - 20:09
Фото: Reuters

Посли країн-членів Вишеградської групи (V4) в Україні (Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини) презентували спеціальну програму V4 East Solidarity Programe, створену під егідою Міжнародного Вишеградського фонду для країн "Східного партнерства", в рамках якої Україні буде виділено EUR125 тис. для боротьби з пандемією COVID-19 в Чернівецькій і Луганській областях.

Як повідомило Міністерство закордонних справ України, презентація відбулася під час зустрічі послів країн V4 із заступником міністра закордонних справ України Василем Боднаром.

"Представники Групи презентували спеціальну програму V4 East Solidarity Programe, яка створена під егідою Міжнародного Вишеградського фонду для країн "Східного партнерства". У її рамках для допомоги Україні буде виділено 125 000 євро для боротьби з пандемією COVID-19 в Чернівецькій та Луганській областях", - повідомляє МЗС у вівторок.

Як зазначається, темою зустрічі було обговорення підсумків головування Чехії в Групі і передання повноважень Польщі з початку липня поточного року. Посол Чехії Радек Матула зазначив, що Україна перебувала у фокусі уваги чеського головування протягом року, хоча, з огляду на пандемію COVID-19, не всі проекти вдалося реалізувати.

Учасники зустрічі обговорили напрями регіональної співпраці України з Вишеградською четвіркою в протидії російській агресії і COVID-19, нові робочі формати співпраці, зокрема зустрічі Вишеград+Україна на експертному рівні за участі дипломатів, політиків та представників неурядових організацій, а також необхідність перезапуску всіх міжурядових комісій двосторонньої співпраці.

Боднар подякував за допомогу, надану країнами-членами V4 у боротьбі з СOVID-19, і привернув увагу до активізації російських деструктивних дій на Донбасі та в Криму.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький запевнив, що питання безпеки буде одним із трьох пріоритетів у програмі польського головування у Вишеградській групі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ