Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Латвія відкрила кримінальну справу про посадку Ryanair в Білорусі

30 липня, 2021 - 17:10
Фото Reuters

Латвійська поліція порушила кримінальну справу за фактом посадки 23 травня літака Ryanair, на борту якого перебували двоє громадян Латвії.

На цьому ж борту летів колишній головний редактор телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич і його дівчина, росіянка Софія Сапега, яких згодом затримали, передає "Радіо Свобода".

Справу порушили за статтею про злочини проти волі, честі та гідності: у цьому розділі містяться положення про відповідальність за викрадення, незаконне позбавлення волі і захоплення заручників.

Літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, здійснив екстрену посадку в Мінську через хибне повідомлення про мінування. За деякими даними, влада Білорусі змусила літак сісти в Мінську, погрожуючи йому винищувачем, а операція була санкціонована особисто Лукашенком.

Один із громадян Латвії Ренатс Рутіньш тоді розповідав телеканалу «Настоящее время» про те, що сталося в літаку після посадки. За його словами, Романа Протасевича відвели від пасажирів, він був дуже спокійним. Комусь із пасажирів він сказав, що все через нього. Я думаю, він це відразу зрозумів і змирився, тому виглядав і поводився дуже спокійно.

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) проводить розслідування обставин інциденту. «Ці неприйнятні дії стали атакою на європейську авіаційну безпеку і поставили під загрозу життя пасажирів і членів екіпажу, коли вони подорожували між двома столицями ЄС», – наголошував міністр транспорту Ірландії Імон Раян.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ