Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

Уперше за час незалежності Україна ухвалила зовнішньополітичну стратегію, – Кулеба

30 липня, 2021 - 20:42
Фото з архіву "Дня"

Україна вперше з моменту відновлення незалежності ухвалила стратегію зовнішньополітичної діяльності.

Про це на виїзному засіданні Ради національної безпеки і оборони в Краматорську заявив міністр зовнішніх справ Дмитро Кулеба 30 липня, передає Радіо Свобода.

«Попередні 30 років, звісно, зовнішня політика теж існувала, але через відсутність стратегічного, продуманого підходу ми мали ці хитання, стрибки з одного боку в інший і недостатню ефективність роботи на низці напрямків. Завдяки ухваленню цієї стратегії ми зможемо ці проблеми усунути», – заявив міністр.

їВін зазначив, що головною метою зовнішньої політики в стратегії визначено «утвердження України в світі як сильної та авторитетної європейської крани». Кулеба перелічив шість пріоритетних напрямків, вказаних у документі: забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України; протидія агресивній політиці Російської Федерації; курс на членство в Євросоюзі та НАТО; просування українського експорту і залучення інвестицій; захист прав та інтересів громадян України за кордоном; просування позитивного іміджу України в світі.

Загалом, за словами Кулеби, стратегія містить 254 пункти, які можна поділити за трьома основними темами: активна участь України в міжнародній політиці, формування безпекової архітектури в Україні, регіоні та світі, а також створення «нових економічних можливостей».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ