Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

ДБР розпочало розслідування за фактами держзради голови КСУ

30 жовтня, 2020 - 17:51
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради голови Конституційного Суду України (КС), заявив в. о. директора ДБР Олексій Сухачов.

"За попередньою інформацією, голова КС у липні 2018 року у складі групи осіб самовільно зайняв не відведену йому в установленому законодавством України порядку земельну ділянку та уклав правочин, яким визнав повноваження у посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та віднесення її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ", - повідомляє пресслужба ДБР.

У такий спосіб голова КС, можливо, вчинив діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.

Раніше голова КС Олександр Тупицький на прес-конференції в п'ятницю в Києві повідомив, що на електронну пошту суду вранці 30 жовтня надійшла повістка про виклик його до ДБР для допиту як свідка, і заявив, що не планує приходити на допит. Він також уточнив, що справа, про яку йдеться, зачіпає події 2013-2014 років, за якими його вже двічі допитували.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ