Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Питання щодо перегляду безвізового режиму України з ЄС на порядку денному немає, - Стефанішина

30 жовтня, 2020 - 16:50
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Продемонстровані українською владою кроки щодо вирішення ситуації з останніми рішеннями Конституційного Суду свідчать про налаштованість продовжувати реформи й наразі питання щодо перегляду безвізового режиму України з ЄС на порядку денному немає.

У цьому запевнила віцепрем'єр-міністр - міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у коментарі журналістам, передає Укрінформ.

“Питання боротьби з корупцією і ефективних механізмів були частиною переговорів щодо отримання Україною безвізового режиму і сьогодні ЄС має спеціальний механізм, - коли країна відступає від дотримання тих вимог, Європейська комісія може ініціювати такі процедури. Водночас, рішучі кроки, продемонстровані українською владою, зокрема, засідання РНБО і публічна позиція фактично ключових гравців у владі — президента, уряду і парламенту, свідчать про те, що Україна налаштована продовжувати ці реформи і наразі питання щодо перегляду умов безвізу не є на порядку денному”, - зазначила вона.

У той же час Стефанішина підкреслила, що через рішення КС під питанням не лише функціонування безвізового режиму, але також міжнародна фінансова допомога усіх міжнародних партнерів.

При цьому вона пояснила, що мова йде не лише про це рішення Конституційного Суду щодо відповідальності за незаконне збагачення.

“Йому (вказаному рішенню КС — ред.) передували ще низка рішень по антикорупційних інституціях, і на розгляді КС ще є рішення, зокрема, по антикорупційному суду, законодавству про мову”, - додала віцепрем'єр-міністр.

У цьому зв’язку вона поінформувала, що поряд з політичними рішеннями, політико-правовими пропозиціями, які вже були внесені президентом у парламент, триватиме робота щодо напрацювання змін до законодавства.

“Президент своїм указом створив також комісію з питань правової реформи, де функціонуватиме антикорупційна рада і разом з міжнародними партнерами там будуть напрацьовуватись пропозиції, які забезпечать незворотність реформ у сфері боротьби з корупцією”, - зауважила Стефанішина.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ