Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Дніпро – в трійці лідерів за масштабністю партиципаторного фінансування

30 листопада, 2020 - 16:57

Розвиток «Бюджету участі» в пріоритеті, адже це – можливості самоорганізації для містян та їх комунікації з міською владою. Тому мерія продовжує створювати комплексні умови для самоорганізованих громадян, котрі хочуть покращувати свої мікрорайони, вулиці і двори. Цього року у «Бюджету участі» найвищі показники за чотири роки існування проєкту – 310 авторів подали 543 розробки. Програми співфінансування будуть розширюватися.

На цьому міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив під час прес-конференції з приводу нагородження переможців п’ятого етапу «Бюджету участі».

«Для новообраної міської влади Дніпра питання, пов’язані з «Бюджетом участі» будуть пріоритетними. Адже це – чудова програма, що дозволяє самоорганізуватися нашим громадянам і комунікувати  територіальній громаді з міською владою щодо питань благоустрою та розвитку Дніпра. Ми розвиватимемо цю ініціативу і надалі. Зокрема, спрямовуючи додаткове фінансування», - заявив Борис Філатов.

Мер Дніпра нагадав, що через цьогорічне подовження  голосування за проєкти п'ятого етапу фінансування «Бюджету участі» збільшили на 7 млн. грн. – даючи можливість реалізувати в наступному році всі проєкти, які  стали переможцями. Переможцем 2020 року став 101 автор, а загалом 152 проєктів. Це – 26 великих і 126 малих ініціатив. Для їх реалізації на наступний рік передбачено 48 млн. гривень. Це майже в п'ять разів більше, ніж було на першому етапі програми. Наймолодший автор і переможець пятого етапу «Бюджету участі» - 16-річний Михайло Ігнатенко з проєктом для тренування збірної команди спортсменів міста зі спортивного туризму.

«Це гідний приклад того, що молодь можна і потрібно залучати до участі у житті міста. Молодь теж може багато чого порадити», сказав Борис Філатов. За словами директорки департаменту інноваційного розвитку Юлії Павлюк, нині «Бюджет участі» є найбільш популярною міською програмою. За весь час його існування 1172 автори подали 1 812 проєктів. За загальний період голосування платформу «Громадський проєкт» відвідали понад 588 тис. людей, а це –  більше половини населення міста. Цього року до загальноміського голосування долучилися 111,3 тис. дніпрян (більше 11% населення). Вони віддали за проекти 401,5 тис. голосів.

Вадим РИЖКОВ «День» Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ