Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Барбадос вийшов з-під корони Великої Британії та став республікою

30 листопада, 2021 - 11:36
Фото Reuters

Острів Барбадос, що в Карибському морі, 30 листопада офіційно став республікою та вийшов із-під правління британської монархії. Наразі це наймолодша республіка у світі.

Про це повідомляють Reuters та The Guardian, передає hromadske.

Опівночі 30 листопада на площі Героїв у Бриджтауні спустили королівський прапор та оголосили про перехід Барбадосу до нового конституційного статусу.

Суддя та колишня послиня Сандра Мейсон склала присягу на вірність свої країні та стала першою президенткою Барбадосу. Сотні людей на мосту Чемберлен у столиці вітали нову очільницю країну. На площі пролунав національний гімн та салют із 21 гармати.

Від королівської родини на церемонію прибув спадкоємець престолу принц Чарльз. Як пише Reuters, він стояв похмуро, коли приспустили королівський прапор.

«Створення цієї республіки пропонує новий початок. З найтемніших днів нашого минулого та жахливих часів рабства, що назавжди заплямує нашу історію, люди цього острова прокладали свій шлях із надзвичайною силою духу», — сказав принц Чарльз у промові.

Королева Єлизавета II надіслала Барбадосу привітання зі знаменним днем та побажала щастя, миру та процвітання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ