Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У столиці відкриється виставка резидентів арт-проєкту «Заземлення»

30 листопада, 2021 - 13:41

2 грудня о 19.00 у креативному просторі IZONE відбудеться відкриття фінальної виставки учасників резиденції «Заземлення».  Протягом дев’яти місяців 2021 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ разом  із Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду проводив серію короткострокових резиденцій «Заземлення» у Соледарі для 19 художників(ць) та дослідників(ць), що працюють з темою Антропоцену, впливу людини на навколишній світ.  У своїх роботах вони звертались до індустріальної історії краю, змінених діяльністю людини ландшафтів та природного різноманіття сходу України. Резиденти створили художні проєкти у форматі відео, фотографії, скульптури, живопису, інсталяції та аудіо-прогулянки. Це дозволило побачити маленьке містечко, що відоме, як центр видобутку солі у країні, абсолютно по-новому.

На виставці можна буде побачити «Ботанічний альбом Соледару» (художниця Богдана Войтенко), набір листівок «Соледар: Книга Буття»  (мисткинь Наталі Михальченко та Юлії Кириченко), картину «Солерос» (художник Віталій Агапєєв), серії фото з вишивкою  «Лінії Землі» та «Сіль і тепло»  (журналістка Наталя Любченкова), скульптуру «Сліди» (художниця Валентина Беро) та фільми «Salicornia» і «Провалля» (режисерка Зоя Лактіонова), «Заземлення» (дует @shallow_wat, @some_static_pictures), «ДонСода», «Сила тяжіння шахт» та «Карфаген зруйновано»  (журналіст та музикант Назарій Заноз),  «Белокаменка» та «Сон» (дует Open Place), «Landscape» (дует Ruins collective), «Випадок в сам'ї звіроящерів»  (Євген Коршунов).  Усі вони – учасники резиденції. Також поспілкуватися з художниками та побачити спеціальну фотодокументацію резиденцій "Заземлення", що дозволить дізнатись, як проходив кожен етап проєкту. Спеціальна фотодокументація резиденцій «Заземлення» дозволить  дізнатися, як проходив кожен етап проєкту.

Виставка триватиме до 15 січня.

Нагадаємо, на початку 2020 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що на той момент 6 років перебував в Києві після озброєного захоплення його території в Донецьку, прийняв рішення повернутися на схід України. Для цього обрали маленьке промислове місто за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування – Соледар. За словами ініціаторів проєкту, у цьому місті особливо помітна людська активність, в тому числі спрямована на зміну атмосфери та літосфери планети. Метою проєкту «Заземлення» було привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що ставить на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ була і досі є співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції і надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні.

Подія також буде транслюватися онлайн за посиланням.

Потрапити на захід можна тільки за наявності сертифікату  про вакцинацію чи негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж 72 години.

Адреса: вулиця Набережно-Лугова, 8 (креативний простір IZONE)

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ