Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ВР ухвалила "ресурсний" закон про підвищення низки податків без поправки про ренту на руду

30 листопада, 2021 - 16:23
Фото Руслана Канюки, "День"

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №5600 про збалансованість бюджетних надходжень ("ресурсний" законопроект) із поправками до Податкового кодексу, який пропонує підвищення ставок низки податків, а також, зокрема, впровадження для е/е з ВДЕ акцизу (3,2%), проте без поправки про ренту на руду.

Законопроект у другому читанні підтримали 255 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

На прохання народного депутата Давида Арахамії, із законопроекту виключено виправлення щодо ставки ренти на руду.

"Прошу не підтримувати поправку 97, оскільки вона пов'язана з формулою нарахування ренти на руду, а нинішні світові ціни не відповідають очікуванням, які були на початковому етапі", – звернувся до депутатів Арахамія.

Отже, поправку не було підтримано.

Ухвалення цього законопроекту значиться у меморандумі України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Згідно з ним, Україна зобов'язалася до кінця листопада ухвалити цей закон, що дасть змогу наступного року збільшити доходну частину бюджету на 0,5% ВВП.

"Це, мабуть, найскладніший законопроект для нашого комітету цього року", – сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев із трибуни Верховної Ради. Він додав, що парламентарі подали 11,5 тис. поправок до законопроекту після першого читання.

Закон, зокрема, містить норму про звільнення на 15 років нових компаній у шахтарських містах від низки податків у рамках спецрежиму оподаткування.

Щодо адміністрування податків, то до другого читання комітет вилучив норму про вимогу податкової застави на період оскарження податкового повідомлення-рішення.

Закон також встановлює можливість за рішенням суду тимчасово обмежити право в'їзду керівника компанії, яка має податковий борг. Одночасно до другого читання депутати збільшили термін непогашення такого боргу з 30 до 240 днів.

Окрім того, закон встановлює обмеження на списання збитків великими платниками податку на прибуток, а саме - збитки враховуються до повного погашення, але частинами по 50% щорічно.

Закон звільняє від оподаткування прибуток виробників свійської птиці, крім курей.

Одночасно до другого читання із законопроекту вилучено норму про оподаткування ПДВ другого та подальшого постачання житла. Також поправки до Податкового кодексу передбачають оподаткування операцій із продажу третього та більше об'єктів нерухомості за ставкою податку на доходи фізосіб (18%) від чистого податку.

Закон до 2025 року продовжує пільги щодо розстрочення ПДВ за імпорту обладнання.

Крім того, законопроект дозволяє держслужбовцям, які не виконували публічних функцій із 2010 року, взяти участь у податковій амністії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ