Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Національна спілка театральних діячів оголошує прийом заявок на участь у Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА»

31 січня, 2022 - 20:20

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у V Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»))

Цілі і задачі Great Real Art залишаються незмінними протягом п`яти років:  - об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального середовища.

Фестиваль-премія «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2021 р.). В ньому може взяти участь будь-який професійний театральний колектив будь-якої форми власності (державний, комунальний, приватний). Відбір учасників здійснюється у декілька етапів:

 І етап – подання заявок від театрів. Термін подання у 2022 р. – до 15 березня.

ІІ етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2022 р. – до 27 березня.

ІIІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонглісту формується шортліст з 12 вистав. Термін формування у 2022 р. – перша половина липня.

ІV етап – показ вистав у місті, обраному оргкомітетом Фестивалю-Премії та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового Фестивалю-премії у 2022 р. – друга половина листопада.

Лауреати фестивалю-премії визначатимуться у шести загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу; За найкращу виставу для дітей; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру; За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм. Та у шести індивідуальних номінаціях: За найкращу жіночу роль; За найкращу чоловічу роль; За найкращу режисерську роботу; За найкращу сценографію; За найкраще хореографічне рішення вистави; За найкраще музичне рішення вистави.

 Найкращих ГРАвців у ГРІ за «театральний «Оскар» нагородять Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового проєкту.

Ретельно відслідковувати етапи розвитку українського театру традиційно довірено Експертній Раді, у складі якої традиційно відбулася  ротація: Юлія Бентя (м. Київ), Ганна Веселовська (м. Київ), Анна Білик (м. Херсон), Роман Лаврентій (м. Львів), Людмила Олтаржевська (м. Київ), Віктор Рубан (м. Київ), Валентина Тужина (м. Львів), Юлія Щукіна (м. Харків), Юлій Швець (м. Київ) та голова Експертної Ради - Ольга Стельмашевська (м. Київ). Невтомна десятка експертів, у якої попереду тисячі кілометрів Україною та десятки годин вистав, вже готується вирушати на пошуки кращих з найкращих.

        Ми ГРАємося? Ми - живемо у Great Real Art!

Цього 5-го, ювілейного року для фестивалю-премії "ГРА" експертна рада і оргкомітет очікують збільшення кількості заявок, принаймні до красивої цифри "100". Прем"єри в театрах України, що відбулися 2021 року дають усі підстави для оптимізму і натхнення не тільки з точки зору кількості, але й якості.

Адже з року в рік «ГРА», аналізуючи контекст поданих вистав, намагається знаходити і популяризувати театри, спектаклі, режисерів, які виходять за межі суто українського контексту й прагнуть бути суголосними із сучасним, актуальним європейським театром, - каже Ольга СТЕЛЬМАШЕВСКА? голова Експертної Ради. - Сподіваємось, що нарешті після дворічних онлайнів проведемо фестиваль в офлайні.

Ми віримо, що театральна спільнота остаточно повірить у ГРУ і ГРАтиме не тільки і виключно заради перемоги, а й заради самої гри, як екзистенційної категорії.

Працюємо вже над тим, щоби як і минулого року, вистави-фіналісти оцінювало впливове міжнародне журі, що представлятиме різні театральні напрямки і жанри й охоплювало всі 6 номінацій ГРИ.

Експертна рада, у якій знов відбулася необхідна і задекларована оргкомітетом ротація, вже почала процес відбору вистав до лонглиста (буквально зразу із оголошенням відкриття прийому надійшли перші заявки), щоби всередині літа визначитись із шортлистом для початку роботи авторитетного міжнародного журі, яке  визначить переможців наприкінці року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ